NA ŻYWO: Polska - Chile

Polscy piłkarze Źródło: Newspix.pl / Michał Stawowiak
W piątek o 20:45 reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Chile w Poznaniu. Relacja NA ŻYWO z tego spotkania będzie dostępna we Wprost.pl od 20:45. Transmisję przeprowadzi Telewizja Polska.

Piątkowy mecz z Chile to przedostatni sprawdzian podopiecznych Adama Nawałki przed . Wybór rywala nie jest przypadkowy. W drugim meczu mundialowym Polacy zmierzą się z inną drużyną z Ameryki Południowej - Kolumbią. Dzisiejszy rywal biało-czerwonych pomoże jednak nie tylko przygotować się do spotkania w Rosji, ale również przetestować ustawienie w obronie bez kontuzjowanego .

Szansa dla Bednarka

Absencja obrońcy AS Monaco będzie największym osłabieniem kadry w piątkowym meczu. Pod dużym znakiem zapytania stoi także występ Glika w mundialu, choć prawdopodobieństwo, że nasz filar obrony wykuruje się na prestiżowy turniej jest raczej znikome. Dramat 30-latka to życiowa szansa dla Jana Bednarka, który ma dużą szansę na występ u boku Michała Pazdana w piątkowym meczu. Niewykluczone, że Polacy zagrają ustawieniem z czwórką obrońców, a w trakcie meczu Nawałka zarządzi zmianę taktyki i zagramy trójką w obronie. W ataku prawdopodobnie zobaczymy od pierwszych minut duet Milik-.

We wczorajszym rankingu wyprzedziliśmy reprezentację Chile. Nasi piątkowi rywale zajmują obecnie 9. miejsce, tuż za podopiecznymi Nawałki. Wiadomo jednak, że statystyki nie grają a zestawienie tworzone przez federację nie zawsze ma odzwierciedlenie w obecnej formie drużyn. Ekipa z Ameryki Południowej przyjedzie do Poznania bez największych gwiazd, co nie zmienia faktu, ze zapewne ustawi wysoko poprzeczkę polskim piłkarzom. Dodatkowego smaczku meczu dodaje fakt, że dzisiaj 30 urodziny obchodzi Kamil Grosicki. „Turbogrosik” z pewnością będzie chciał to uczcić bramką.

Gdzie oglądać mecz Polska - Chile?

Relacja NA ŻYWO z meczu Polska - Chile będzie dostępna we Wprost.pl. Minuta po minucie opiszemy to, co będzie się działo na boisku w Poznaniu. Transmisję przeprowadzi TVP1 i TVP Sport. Początek meczu o 20:45. Spotkanie można obejrzeć także w internecie na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.