NA ŻYWO: Polska - Litwa

Robert Lewandowski, Maciej Rybus Źródło: Newspix.pl / MACIEJ SZPAKOWSKI
Taki mecz chcieliśmy obejrzeć przez wyjazdem Polaków na mundial. Biało-Czerwoni wygrali z Litwą na PGE Narodowym 4:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a po jednym trafieniu dołożyli Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski. Był to ostatni sprawdzian zespołu Adama Nawałki przed Mistrzostwami Świata w Rosji.

Mecz z Litwą kończy przygotowania do mundialu w Rosji. Biało-Czerwoni 12 czerwca zagrają dla kompletu widzów na PGE Narodowym, a dzień później udadzą się do swojej bazy w Soczi. To ostatnia okazja, by zobaczyć zespół Adama Nawałki przed pierwszym meczem na mistrzostwach świata.

Ból głowy po meczu z Chile

W starciu z Chile selekcjoner polskiej kadry miał powody do zadowolenia, ale tylko w pierwszej połowie. Wtedy Polacy grali pewnie i uzyskali prowadzenie po golach i Piotra Zielińskiego. Po zmianie stron, kiedy zaczęliśmy grać trójką obrońców, schematy się posypały, a rywale z Ameryki Południowej mieli spore pole do popisu. Poza tym, Biało-Czerwonym zdarzały się proste błędy w obronie. dwa razy wybijał piłkę w szesnastce pod nogi rywali. Wtedy szczęście było po naszej stronie, ale dwie inne sytuacje Chilijczycy pewnie wykorzystali i w Poznaniu padł remis 2:2.

Powtórzony schemat

Reprezentacja Polski z Litwą mierzyła się ostatnio dwa lata temu przed Euro 2016. W Krakowie na stadionie Wisły kibice mogli łapać się za głowy, bo gra Polaków delikatnie mówiąc nie porywała. A przecież był to ostatni test przed wyjazdem do Francji. Jak się później okazało, bezbarwny występ przeciwko naszym sąsiadom był wstępem do świetnej formy, którą Biało-Czerwoni pokazywali na turnieju aż do ćwierćfinału.

Jak wiadomo, jest człowiekiem przesądnym, więc powtórzenie szczęśliwego schematu było praktycznie pewne. Teraz scenariusz jest podobny, tyle że przed nami impreza o jeszcze większej randze.

Jak zagramy z Litwą?

Wtorkowy mecz to dla trenera Nawałki okazja, by sprawdzić pozostałych zawodników powołanych do 23-osobowej kadry na mundial. W bramce może stanąć Wojciech Szczęsny, ale Łukasz Fabiański i Bartosz Białkowski też dają gwarancję jakości między słupkami.

W obronie od pierwszych minut może zagrać Thiago Cionek, który w spotkaniu z Chile dostał tylko 45 minut. W pomocy warto byłoby sprawdzić po raz kolejny Rafała Kurzawę, szansę może dostać też Jacek Góralski. W ataku w wyjściowej jedenastce mogą się znaleźć Łukasz Teodorczyk i Arkadiusz Milik.

Gdzie oglądać mecz Polska - Litwa?

Relacja NA ŻYWO z meczu Polska - Litwa będzie dostępna we Wprost.pl. Minuta po minucie opiszemy to, co będzie się działo na boisku w . Transmisję przeprowadzi i TVP Sport. Początek meczu o 18:00. Spotkanie można obejrzeć także w internecie na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Mecz skomentują Maciej Iwański i Andrzej Strejlau.