Polska   Litwa
4 0
Robert Lewandowski, Maciej Rybus
Robert Lewandowski, Maciej RybusŹródło:Newspix.pl / MACIEJ SZPAKOWSKI
Taki mecz chcieliśmy obejrzeć przez wyjazdem Polaków na mundial. Biało-Czerwoni wygrali z Litwą na PGE Narodowym 4:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a po jednym trafieniu dołożyli Dawid Kownacki i Jakub Błaszczykowski. Był to ostatni sprawdzian zespołu Adama Nawałki przed Mistrzostwami Świata w Rosji.

90+3 min.
KONIEC! Próba generalna przed mundialem na "czwórkę", ale tak naprawdę na szóstkę! Taki mecz chcieliśmy obejrzeć przed mistrzostwami. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na Wprost.pl.
 90 min.
Arbiter doliczył 3 minuty!
 90 min.
Zmiana w drużynie gości:
Jankauskas -> Mikuckis
 88 min.
To już ostatnie minuty, a Polacy jeszcze próbują! Teraz uderzał Milik, zabrakło trochę precyzji.
 86 min.
Kibice wstali z miejsc i śpiewają hymn. Wszyscy trzymają barwy w górze. Piękne obrazki na PGE Narodowym.
 83 min.
GOOOOL! To już jest nokaut! Błaszczykowski pewnie wykonał jedenastkę.
 82 min.
Mamy rzut karny! Jeden z gości zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia skorzystał jeszcze z systemu VAR.
 79 min.
Polacy kontrolują grę, a kibice śpiewają głośno: "KAMIL GLIK!"
 77 min.
Kolejna zmiana w drużynie Nawałki. Schodzi Krychowiak, a w jego miejsce pojawia się Zieliński.
 75 min.
A chwilę wcześniej...
 74 min.
Zmiana w ekipie Litwy:
Baravykas -> Borovskij
 72 min.
GOOOL! Bereszyński zagrał krótko do Kownackiego, a ten musiał tylko dostawić nogę. 3:0! To jego pierwszy gol w reprezentacji Polski!
 69 min.
Na kolejną zmianę decyduje się Adam Nawałka. Schodzi Rybus, a na boisku pojawia się witany brawami Błaszczykowski.
 68 min.
Zmiana w ekipie gości.
Sernas -> Laukzemis
 66 min.
Krychowiak trafił do siatki, ale nie ma gola!
 62 min.
Góralski dośrodkował w pole karne, ale bramkarz wyjaśnił tę sytuację.
 61 min.
Tym razem Sernas uderzał głową, ale obok słupka.
 59 min.
Odważnie wpadł z piłką w szesnastkę Sernas, ale wywalczył tylko rzut rożny.
 58 min.
Mamy zmianę w reprezentacji Litwy.
Paulius -> Slivka
 56 min.
Wracamy do tego, co dzieje się na boisku. Jest o wiele spokojniej, niż w pierwszej połowie. Polacy teraz przy piłce, a Litwini czekają na swoją okazję.
 55 min.
Są już oficjalne dane o frekwencji na dzisiejszym meczu.
 54 min.
A taką mamy atmosferę na PGE Narodowym!
 53 min.
Zmiana w polskiej ekipie. Za Bednarka wchodzi Pazdan.
 52 min.
Spokojniejszy fragment gry. Teraz Polacy nie muszą się już spieszyć i powoli budują akcję.
 48 min.
Akcja gości przerwana w polu karnym przez jednego z Biało-Czerwonych. Gospodarze rozgrywają piłkę.
 46 min.
W przerwie mieliśmy 3 zmiany w polskiej ekipie.
Fabiański -> Szczęsny
Lewandowski -> Teodorczyk
Jędrzejczyk -> Piszczek

Gramy!
 45 min.
Przerwa! To było świetne 45 minut na PGE Narodowym. Wracamy za chwilę na drugą połowę!
 43 min.
Fabiański uratował nas przed stratą gola. Mocny strzał, ale i pewne wybicie polskiego bramkarza.
 41 min.
Tym razem Kownacki uderzył mocno z dystansu, ale trochę za wysoko. To była niezła próba.
 40 min.
Mogło być 3:0! Bereszyński zagrał płasko do Kownackiego, ale ten trafił prosto w dobrze ustawionego bramkarza!
 39 min.
Goście gubią się już w okolicy własnego pola karnego. Zespół Adama Nawałki zdominował końcówkę pierwszej połowy.
 38 min.
Podanie do Kownackiego, ale trochę za mocne. Polacy jednak dalej przy piłce!
 37 min.
Polacy są w gazie, dalej chcą grać ofensywnie. A z trybun głośne wsparcie: "POLSKA!".
 35 min.
Powtórki pokazują, że po strzale Lewandowskiego piłka wpadła do bramki. A więc wszystko jasne i prowadzimy 2:0.
 32 min.
GOOOL! Lewandowski huknął z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki! Sędzia jeszcze się zawahał, bo nie był pewny, czy futbolówka przekroczyła linię bramkową, ale już wszystko jasne!
 32 min.
Rzut wolny dla Polaków, około 20 metrów do bramki!
 31 min.
Pół godziny meczu za nami. Polacy mają przewagę, a Litwini liczą tylko na grę z kontry.
 28 min.
Rzut wolny dla Polaków, niemal z narożnika pola karnego. Uderzał Rybus, ale prosto w ręce Bartkusa.
 27 min.
Zapędził się z piłką do linii końcowej Baravykas. Futbolówka po jego dośrodkowaniu wylądowała poza boiskiem.
 26 min.
Zmiana w reprezentacji Litwy. Boisko opuszcza Cernych, wchodzi Lasickas.
 24 min.
Polacy prowadzą grę, są na połowie rywali. Czekamy na kolejne ciekawe okazje.
 21 min.
Zdobyta bramka ożywiła Biało-Czerwonych, a Litwini zaczęli zagrywać górne piłki.
 19 min.
GOOOOOOL! Po zagraniu w szesnastkę Rybus krótko podał do Lewandowskiego. Nasz kapitan miał mnóstwo miejsca, przygotował się do strzału i pewnie pokonał Bartkusa!
 18 min.
Ależ była szansa! Bereszyński zagrywał w szesnastkę, ale Bartkus w tej sytuacji niepewnie interweniował. To mogła byś świetna okazja, gdyby golkiper nie przeciął podania.
 17 min.
Girdvainis już wstał i za chwilę będzie mógł wrócić na boisko. Gramy dalej!
 16 min.
Na murawie leży jeden z Litwinów, mamy chwilę przerwy.
 15 min.
Góralski zagrał do Lewandowskiego, ale po chwili strzał napastnika Bayernu zablokował jeden z rywali.
 13 min.
Podanie do Lewandowskiego, ale polski napastnik nie sięgnął piłki. Wznowi Bartkus.
 11 min.
Dłuższa wymiana Litwinów zakończona wrzutką prosto w ręce Fabiańskiego.
 9 min.
Akcja Polaków, z lewej strony w pole karne zagrywał Rybus, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym!
 8 min.
Pierwsze podanie za plecy obrońców, wystartował Kownacki, jednak to Bartkus pewnie interweniował.
 7 min.
Teraz pogubili się goście pod bramką Fabiańskiego. Grę wznowi bramkarz Biało-Czerwonych.
 6 min.
Polacy dochodzą do głosu. Długa piłka do Bereszyńskiego, ale cała akcja zwolniła.
 5 min.
Litwini krótko rozegrali stały fragment gry, ale szybko się pogubili. Mają rzut z autu.
 4 min.
Polacy wybili piłkę, rzut rożny dla gości.
 4 min
Litwini mają rzut wolny, ale zbyt daleko by uderzać bezpośrednio. Jak to rozwiążą?
 3 min.
GOL?! Nic z tego. Sernas dostał piłkę w szesnastkę i trafił do siatki, ale był na spalonym.
 2 min.
Lewandowski przypadkowo trafiony piłką w twarz, ale wszystko w porządku. Polacy budują akcję.
 18:00
Zaczynamy!
 17:59
Za chwilę pierwszy gwizdek! Trybuny PGE Narodowego robią wrażenie.
 17:55
Piłkarze już wychodzą na murawę. Czas na oficjalne powitanie i hymny!
 17:47
Prezes PZPN Zbigniew Boniek wręcza byłym reprezentantom symboliczne biało-czerwone koszulki.
 17:46
Teraz uhonorowani zostaną reprezentanci Polski - Sebastian Mila, Paweł Brożek, Arkadiusz Głowacki i Rafał Murawski.
 17:44
Właśnie zakończyła się rozgrzewka. Zawodnicy schodzą do szatni, ale tylko na moment. Za chwilę hymny i pierwszy gwizdek!
 17:30
Zostało 30 minut. Trybuny powoli wypełniają się kibicami, trwa rozgrzewka obu reprezentacji.
 17:20
Tak prezentują się oficjalne składy na dzisiejszy mecz.
 17:00
A tutaj skład rywali Biało-Czerwonych.
Bartkus - Baravykas, Girdvainis, Jankauskas, Vaitkunas, Paulius, Vorobjovas, Verbickas, Novikovas, Cernych, Sernas
 16:48
Znamy skład Polaków na mecz z Litwą!

Fabiański - Jędrzejczyk, Bednarek, Cionek, Bereszyński - Krychowiak, Góralski, Rybus Kownacki - Milik, Lewandowski.

Początek spotkania Polska - Litwa o godz. 18:00 na PGE Narodowym w Warszawie. A tymczasem... odliczanie trwa!

Mecz z Litwą kończy przygotowania do mundialu w Rosji. Biało-Czerwoni 12 czerwca zagrają dla kompletu widzów na PGE Narodowym, a dzień później udadzą się do swojej bazy w Soczi. To ostatnia okazja, by zobaczyć zespół Adama Nawałki przed pierwszym meczem na mistrzostwach świata.

Ból głowy po meczu z Chile

W starciu z Chile selekcjoner polskiej kadry miał powody do zadowolenia, ale tylko w pierwszej połowie. Wtedy Polacy grali pewnie i uzyskali prowadzenie po golach i Piotra Zielińskiego. Po zmianie stron, kiedy zaczęliśmy grać trójką obrońców, schematy się posypały, a rywale z Ameryki Południowej mieli spore pole do popisu. Poza tym, Biało-Czerwonym zdarzały się proste błędy w obronie. dwa razy wybijał piłkę w szesnastce pod nogi rywali. Wtedy szczęście było po naszej stronie, ale dwie inne sytuacje Chilijczycy pewnie wykorzystali i w Poznaniu padł remis 2:2.

Powtórzony schemat

Reprezentacja Polski z Litwą mierzyła się ostatnio dwa lata temu przed Euro 2016. W Krakowie na stadionie Wisły kibice mogli łapać się za głowy, bo gra Polaków delikatnie mówiąc nie porywała. A przecież był to ostatni test przed wyjazdem do Francji. Jak się później okazało, bezbarwny występ przeciwko naszym sąsiadom był wstępem do świetnej formy, którą Biało-Czerwoni pokazywali na turnieju aż do ćwierćfinału.

Jak wiadomo, jest człowiekiem przesądnym, więc powtórzenie szczęśliwego schematu było praktycznie pewne. Teraz scenariusz jest podobny, tyle że przed nami impreza o jeszcze większej randze.

Jak zagramy z Litwą?

Wtorkowy mecz to dla trenera Nawałki okazja, by sprawdzić pozostałych zawodników powołanych do 23-osobowej kadry na mundial. W bramce może stanąć Wojciech Szczęsny, ale Łukasz Fabiański i Bartosz Białkowski też dają gwarancję jakości między słupkami.

W obronie od pierwszych minut może zagrać Thiago Cionek, który w spotkaniu z Chile dostał tylko 45 minut. W pomocy warto byłoby sprawdzić po raz kolejny Rafała Kurzawę, szansę może dostać też Jacek Góralski. W ataku w wyjściowej jedenastce mogą się znaleźć Łukasz Teodorczyk i Arkadiusz Milik.

Gdzie oglądać mecz Polska - Litwa?

Relacja NA ŻYWO z meczu Polska - Litwa będzie dostępna we Wprost.pl. Minuta po minucie opiszemy to, co będzie się działo na boisku w . Transmisję przeprowadzi i TVP Sport. Początek meczu o 18:00. Spotkanie można obejrzeć także w internecie na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Mecz skomentują Maciej Iwański i Andrzej Strejlau.