Villarreal z pucharem Ligi Europy! Zdecydowały rzuty karne wykonywane przez... bramkarzy

Piłkarze Villarreal Źródło: Newspix.pl / Piotr Kucza/Fotopyk
Villarreal po serii rzutów karnych pokonał Manchester United w finale Ligi Europy. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a ozdobą spotkania był właśnie konkurs jedenastek.

Chociaż to Manchester United dominował od początku spotkania, to jako pierwszy na listę strzelców wpisał się piłkarz Villarreal. W 29. minucie piłkę w szesnastkę centrował Dani Parejo, a walkę o pozycję wygrał Gerard Moreno, który przytomnym strzałem pokonał Davida De Geę. Wynik 1:0 dla Villarreal utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie obraz gry był bardzo podobny do tej w pierwszej połowie. Manchester przeważał, próbując konstruując ataki pozycyjne i od czasu do czasu szukać szans na skrzydłach. Wyrównanie nadeszło jednak po stałym fragmencie gry. W 55. minucie Shaw dogrywał w pole karne, po chwili zamieszania do piłki dopadł Cavani i wpakował piłkę do siatki. Do końca regulaminowego czasu obu drużynom nie udało się stworzyć stuprocentowych sytuacji, przez co konieczne było rozegranie dogrywki.

Ta również nie wyłoniła triumfatora Ligi Europy, przez co konieczne okazało się przeprowadzenie serii rzutów karnych. To był zdecydowanie najbardziej emocjonujący moment finałowego spotkania, o czym można przekonać się śledząc zapis naszą relację na żywo.

Finał Ligi Europy. Manchester United faworytem

Faworytem środowego finału Ligi Europy rozgrywanego w Gdańsku jest Manchesterem United, który niedawno wywalczył wicemistrzostwo Anglii. Czerwone Diabły mają w swoich szeregach nie tylko bramkostrzelnego Edinsona Cavaniego, ale również Bruno Fernandesa, na którym w dużej mierze ciąży odpowiedzialność za kreowanie akcji.

To Portugalczyk stał się najjaśniejszą gwiazdą klubu z Old Trafford, znacznie przyczyniając się do drugiego miejsca w Premier League. Na tym nie koniec atutów ofensywnych Manchesteru United, ponieważ Ole Gunnar Solskajer ma do dyspozycji także Paula Pogbę czy Marcusa Rashforda.

Villarreal z kolei to siódma drużyna zakończonego niedawno sezonu w La Liga, który finał Ligi Europy traktuje nie tylko jako walkę o prestiżowe trofeum, ale również o przepustkę to kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Liderem linii ofensywnej Żółtej Łodzi Podwodnej jest Gerard Moreno, którego zobaczymy w reprezentacji Hiszpanii na zbliżających się mistrzostwach Europy.