Euro 2020. Ukraina – Macedonia Północna. Podopieczni Szewczenki zdobywają pierwsze punkty na mistrzostwach Europy

Roman Jaremczuk Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Mecz pomiędzy Ukrainą a Macedonią Północną zakończył się zwycięstwem podopiecznych Andrija Szewczenki. W spotkaniu były trzy gole, dwa rzuty karne i wiele emocji.

W swoim pierwszym meczu reprezentacja Ukrainy dzielnie walczyła o trzy punkty z Holandią. Ze stanu 2:0 dla Oranje podopieczni Andrija Szewczenki byli w stanie w pięć minut wyrównać do stanu 2:2. Na nieszczęście niebiesko-żółtej drużyny z Niderlandów zdołała zdobyć bramkę na 3:2 i ostatecznie wygrać spotkanie.

Macedonia Północna również postawiła się swojemu przeciwnikowi (Austrii). Aż do 78. minuty na tablicy widniał wynik 1:1. Goran Pandev i spółka nie dowieźli jednak remisu do końca, ponieważ Austriacy zaaplikowali swoim przeciwnikom dwie szybkie bramki w końcówce spotkania.

Ukraina wygrywa z Macedonią Północną

W pierwszej połowie Ukraina wyszła na prowadzenie w 29. minucie. Strzelcem bramki był Jarmolenko. Pięć minut później kolejnego gola zaaplikował Jaremczuk i zawodnicy na przerwę schodzili przy wyniku 2:0 dla niebiesko-żółtych. W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Macedonii. Do piłki podszedł Alioski. Za pierwszym razem bramkarz obronił strzał, ale dobitka sprawiła, że na pół godziny przed meczem Macedonia Północna zdobyła bramkę kontaktową. Podopieczni Angelowskiego nie zdołali jednak wyrównać stanu spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Ukrainy. To dopiero drugie zwycięstwo niebiesko-żółtych w historii mistrzostw Europy.

Euro 2020. Walka o pierwsze punkty

Reprezentacje Ukrainy i Macedonii Północnej powalczą o swoje pierwsze punkty na Euro 2020. Ewentualna wygrana którejś z drużyn zwiększy naturalnie jej szanse na awans do fazy pucharowej. Ukraińcy pokazali w meczu z Holandią, że potrafią grać dobrą piłkę, natomiast Macedończycy udowodnili w pierwszym spotkaniu przeciwko Austrii, że nie oddają punktów swoim oponentom za darmo. To spotkanie może okazać się bardzo emocjonującym spektaklem.