Fatalny błąd Krychowiaka w Superpucharze Rosji. „Asystował” przy bramce rywali

Grzegorz Krychowiak Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Grzegorz Krychowiak nie zaliczy ostatnich tygodni do udanych. Polak najpierw stał się jednym z antybohaterów Euro 2020, a później razem z Lokomotiwem Moskwa przegrał prestiżowe starcie z Zenitem Sankt Petersburg. W tym meczu pierwsza bramka padła po błędzie 31-latka.

W walce o Superpuchar Rosji zmierzyły się zespoły, które w ubiegłym sezonie wygrały ligę i krajowy puchar. Mecz rozegrano 17 lipca na Stadionie Bałtika w Kaliningradzie, a jednym z „antybohaterów” spotkania stał się Grzegorz Krychowiak, na którego fala krytyki spadła już po Euro 2020. Przypomnijmy, 31-latek w starciu ze Słowacją obejrzał czerwoną kartkę, a reprezentacja Polski przegrała mecz 1:2 i znacznie skomplikowała swoją sytuację w grupie.

Błąd Krychowiaka

Tym razem polski pomocnik popełnił brzemienny w skutki błąd w pucharowym starciu Lokomotiwu Moskwa z Zenitem Sankt Petersburg. W 27. minucie Krychowiak źle odegrał do kolegi na własnej połowie, a piłkę przejął Daler Kuzjajew, który wpadł w pole karne i uderzeniem z szesnastu metrów pokonał bramkarza Lokomotiwu.

Mistrzowie Rosji prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Najpierw w 57. minucie wynik na 2:0 podwyższył Sardar Azmoun, a w 83. minucie wynik na 3:0 ustalił Aleksandr Jerochin. Krychowiak, który popełnił błąd przy pierwszym trafieniu, został zmieniony w 71. minucie. Maciej Rybus rozegrał z kolei pełne 90 minut w barwach Lokomotiwu.

Źródło: WPROST.pl / Twitter