Polacy na czele tabeli. Biało-Czerwoni wygrywają z Grekami, ale były problemy

Siatkarze reprezentacji Polski Źródło: Newspix.pl
Grecja – Polska to trzeci mecz podopiecznych Vitala Heynena podczas mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni nie bez problemów pokonali swoich niedzielnych przeciwników. Nasi reprezentanci znowu stracili seta.

Biało-Czerwoni wygrali pierwszego seta w bardzo łatwy sposób. Partia zakończyła się wynikiem 25:15, a długą serię na zagrywce zaliczył Łukasz Kaczmarek. Wydawało się, że tak będzie wyglądać całe spotkanie. Tymczasem już w drugiej partii gra szła bardziej opornie i nasi siatkarze wygrali do 22. Trzeci set natomiast był dużym zaskoczeniem. Grecy dobrze bronili, skutecznie serwowali, natomiast naszej reprezentacji zupełnie spadła jakość. Wydaje się, że Vital Heynen trochę za późno zdecydował się na zmiany i nie udało się Polakom tej partii odratować. W środkowej części tej rozgrywki Polacy przegrywali nawet siedmioma punktami.

Walka do samego końca

Grecy grali bardzo odważnie. Dużo piłek było przeprowadzanych przez środek, gdzie na szczęście mieliśmy Piotra Nowakowskiego, który w całym spotkaniu zdobył ponad 20 punktów. Mimo że wypracowaliśmy sobie w czwartym secie paropunktową przewagę, Grecy nie odpuszczali i koniec końców dogonili Biało-Czerwonych, a nawet na chwilę objęli prowadzenie. Dobrą zmianę dał Wilfredo Leon, który skończył bardzo dużo piłek w krótkim czasie, w tym kilka trudnych sytuacyjnych akcji. Najważniejsze jest, że podopieczni Heynena wygrali i zameldowali się na czele grupowej tabeli.