Polacy wygrywają z Ukrainą. Mamy komplet zwycięstw i pierwsze miejsce w grupie

Siatkarze reprezentacji Polski Źródło: Newspix.pl / 400mm.pl
Polacy bez najmniejszych problemów wygrywają z Ukrainą. Biało-Czerwoni zanotowali komplet zwycięstw i wygrali swoją grupę. W 1/8 finału zagramy z drużyna z czwartego miejsca z grupy C.

Polscy siatkarze bez problemów wygrali ostatnie spotkanie fazy grupowej mistrzostw Europy. Nasi siatkarze w pierwszym secie popisali się wspaniałą skutecznością, bliską idealnej. Bardzo dobrze mecz rozpoczął Kamil Semeniuk, który kończył praktycznie każdą piłkę, jaką dostawał. Bez zarzutów prezentowali się również w ataku Bartosz Kurek i Wilfredo Leon. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:15. Jeśli chodzi o naszych środkowych to duet Piotr Nowakowski i Kuba Kochanowski świetnie grali przez całe spotkanie. Każdy z nich zaliczył przynajmniej jednego asa serwisowego.

Druga i trzeci set bardziej wyrównany

Drugi i trzeci set były bardziej wyrównane. Ukraina w pewnym momencie prowadziła nawet trzema punktami. Jednak gdy dochodziło do finałowych fragmentów partii to Polacy grali dokładniej. Drugi set Biało-Czerwoni wygrali do 20, a trzeci do 21. Ukraińcy mieli przebyłski dobrej gry, ale to nie wystarczyło na solidnych i skoncentrowanych podopiecznych Vitala Heynena. Zapraszamy do prześledzenia relacji live z tego wydarzenia.

„Król” kontra „Kałasznikow”

Emocje wśród kibiców może budzić także bezpośredni pojedynek Leona z Ołehem Płotnnyckim. Ci zawodnicy znają się dokosnale z klubu – obaj grają w Perugii. Nasz reprezentant ma w niej ksywkę „Król”, nawiązującą do „Króla Lwa”, bo „Leon” to po hiszpańsku właśnie lew. Na Ukraińca natomiast mówią „Kałasznikow”, ze względu na mocną zagrywkę, którą dysponuje i na którą powinniśmy bardzo uważać. Mimo tego to Polacy pozostają faworytami przed tym spotkaniem.