Finowie byli bez szans. Polacy pewnie awansowali do ćwierćfinału siatkarskich ME!

Siatkarze reprezentacji Polski Źródło: Newspix.pl / Michał Stańczyk/ CYFRASPORT
Polscy siatkarze pewnie ograli Finlandię i zameldowali się w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Mecz zakończył się w trzech setach, a Biało-Czerwoni górowali nad rywalami w każdym elemencie gry.

Wprawdzie pierwszy punkt w meczu zdobyli Finowie, ale Polacy szybko odpowiedzieli skutecznymi atakami. Po skutecznym bloku oraz ataku Leona było już 3:1 dla Biało-Czerwonych. Aktualni mistrzowie świata systematycznie powiększali przewagę, a w pewnym momencie było już 8:3. Podopieczni Vitala Heynena prowadzenia nie oddali do końca seta, którego wygrali 25:16.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany, ale Polakom udało się w końcu wypracować bezpieczną przewagę dzięki świetnej zagrywce Kubiaka. Ten set również zakończył się wynikiem 25:16. Biało-Czerwoni „kropkę nad i” postawili w trzecim secie. Przebieg spotkania można prześledzić w zamieszczonej poniżej relacji.

ME siatkarzy. Pozostałe pary 1/8 finału:

• Holandia – Portugalia (niedziela 12 września, godz. 17.30)
  • Serbia – Turcja (niedziela 12 września, godz. 20.30)
  • Włochy – Łotwa (niedziela 12 września, godz. 16:00)
  • Niemcy – Bułgaria (niedziela 12 września, godz. 19:00)
  • Francja – Czechy (poniedziałek 13 września, godz. 16:00)
  • Słowenia – Chorwacja (poniedziałek 13 września, godz. 19:00)

Przypomnijmy, ćwierćfinały zostaną rozegrane 14 i 15 września w Gdańsku i Ostrawie. Drużyny, które awansują do półfinałów, zmierzą się w meczach zaplanowanych na 18 września. Finał oraz starcie o brązowy medal odbędą się 19 września w Katowicach.