Fantastyczna bramka Polaka w Ligue 1. To będzie trafienie kolejki?

Przemysław Frankowski Źródło: Newspix.pl / ICON SPORT
RC Lens wygrało ostatnie ligowe spotkanie z Olympique Marsylia i awansowało na pozycję wicelidera Ligue 1. Ozdobą meczu było trafienie Przemysława Frankowskiego, który po rajdzie prawym skrzydłem zwiódł obrońcę i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Spotkanie RC Lens z Olympique Marsylia było najciekawiej zapowiadającym się meczem ostatniej kolejki Ligue 1. O punkty powalczyły drużyny z czołówki tabeli, co zwiastowało wyrównaną walkę na boisku. Piłkarze nie zawiedli, a kibice oglądali w sumie pięć bramek. Jedną z nich zdobył Przemysław Frankowski, który do Francji przeniósł się w ostatnim okienku transferowym, kończąc zarazem przygodę z Chicago Fire.

Reprezentant Polski w 27. minucie dostał podanie na prawym skrzydle, zszedł do środka, zwiódł obrońcę i efektownym strzałem w okienko podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Dzięki temu trafieniu Frankowski ma szansę na zdobycie wyróżnienie za najładniejszą bramkę kolejki, co zauważono na profilu Eleven Sports.

Wicelider Ligue 1

Rywale wprawdzie odpowiedzieli dwoma trafieniami Dimitriego Payeta, ale ostatnie słowo i tak należało do RC Lens, które wygrało 3:2 dzięki bramce Wesleya Saida z 71. minuty. Trzy punkty zdobyte w Marsylii pozwoliły drużynie Frankowskiego awansować na drugie miejsce w tabeli. Liderem pozostaje PSG, które od początku sezonu nie przegrało jeszcze meczu ligowego, zdobywając po drodze 22 bramki i tracąc siedem.

Źródło: WPROST.pl / Twitter