AC Milan czekał na to 11 lat. Włoski klub wreszcie sięgnął po scudetto!

Piłkarze AC Milanu Źródło: Newspix.pl / ZUMA
AC Milan miał przed sobą „proste” zadanie – wygrać ostatnie spotkanie w sezonie. Podopieczni Stefano Piolego świetnie wywiązali się ze swojego zadania i po 11 latach sięgnęli po scudetto. Puchar zostaje więc w Mediolanie, ale czerwonej jego części.

AC Milan miał przed ostatnim spotkaniem w Serie A dwa punkty przewagi nad Interem. Do szczęścia potrzebny był więc przynajmniej remis z Sassuolo, ponieważ w bezpośrednich spotkaniach między mediolańskimi drużynami to ekipa Piolego miała lepszy bilans. W odróżnieniu od ligi angielskiej we Włoszech obeszło się bez dramatycznych końcówek, a Milan drogę ku mistrzowskiej fecie rozpoczął już w 17. minucie.

Giroud zaliczył dublet. Swoje dołożył Kessie

Pierwszą bramkę dla AC Milanu zdobył Olivier Giroud, około kwadrans później Francuz ponownie zapakował piłkę do siatki sprawiając, że trybuny Sassuolo prawie w całości zapełnione przez kibiców Rossonerich, wybuchnęły ogromną radością. Parę minut później było już 3:0 i do szatni zespół Milanu schodził praktycznie jako mistrz Włoch. Podopieczni Piolego nie musieli przy takim wyniku przejmować się tym, jaki wynik osiągnął Inter. Tam, co ciekawe, również było 3:0. AC Milan oficjalnie po 11 latach zdobywa scudetto.