AC Milan czekał na to 11 lat. Włoski klub wreszcie sięgnął po scudetto!

AC Milan czekał na to 11 lat. Włoski klub wreszcie sięgnął po scudetto!

Piłkarze AC Milanu
Piłkarze AC MilanuŹródło:Newspix.pl / ZUMA
AC Milan miał przed sobą „proste” zadanie – wygrać ostatnie spotkanie w sezonie. Podopieczni Stefano Piolego świetnie wywiązali się ze swojego zadania i po 11 latach sięgnęli po scudetto. Puchar zostaje więc w Mediolanie, ale czerwonej jego części.

AC Milan miał przed ostatnim spotkaniem w Serie A dwa punkty przewagi nad Interem. Do szczęścia potrzebny był więc przynajmniej remis z Sassuolo, ponieważ w bezpośrednich spotkaniach między mediolańskimi drużynami to ekipa Piolego miała lepszy bilans. W odróżnieniu od ligi angielskiej we Włoszech obeszło się bez dramatycznych końcówek, a Milan drogę ku mistrzowskiej fecie rozpoczął już w 17. minucie.

Giroud zaliczył dublet. Swoje dołożył Kessie

Pierwszą bramkę dla AC Milanu zdobył Olivier Giroud, około kwadrans później Francuz ponownie zapakował piłkę do siatki sprawiając, że trybuny Sassuolo prawie w całości zapełnione przez kibiców Rossonerich, wybuchnęły ogromną radością. Parę minut później było już 3:0 i do szatni zespół Milanu schodził praktycznie jako mistrz Włoch. Podopieczni Piolego nie musieli przy takim wyniku przejmować się tym, jaki wynik osiągnął Inter. Tam, co ciekawe, również było 3:0. AC Milan oficjalnie po 11 latach zdobywa scudetto.