Wielki sukces Polki na mistrzostwach Europy! Mamy pierwszy medal

Eukene Larrarte Arteaga, Maria Martins, Daria Pikulik Źródło: PAP/EPA / Gian Ehrenzeller
Daria Pikulik stanęła na najniższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, odbywającym się w szwajcarskim Grenchen w wyścigu scratch. Przyzwoite miejsca zdobyły również reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

Pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej 26-letnia Daria Pikulik może mówić o bardzo dobrym i udanym początku sezonu. Podczas styczniowego wyścigu szosowego najwyższej kategorii Santos Tour Down Under odbywającego się w Australii nie dała szans przeciwniczkom, żeby po jakimś czasie odnieść jeszcze większy sukces podczas mistrzostw Europy w Szwajcarii.

Daria Pikulik z brązowym medalem mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Daria Pikulik uplasowała się na trzecim miejscu scratchu, w którym triumfowała Portugalka Maria Martins. Drugi stopień podium należał dla Hiszpanki Eukene Larrate Arteagi. Dla 26-letniej Polki to piąty w karierze medal mistrzostw Europy, w tym trzeci brązowy. W 2016 roku zdobyła srebro w wyścigu drużynowym. Za jej dotychczasowy największy sukces w karierze uznaje się brązowy medal mistrzostw świata w omnium w 2020 roku w Berlinie.

Polska kolarka przez wiele lat reprezentowała barwy kolarskiego klubu z Darłowa, a w tej chwili jest zawodniczką amerykańskiej grupy zawodowej Human Powered Health.

Bardzo dobre wyniki polskich reprezentacji kolarskich

Równie dobrze spisały się polskie drużyny sprinterskie. Kobiety w składzie Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zajęły piąte miejsce. Na tej samej lokacie znalazła się kadra mężczyzn, której skład wypełnili Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski.

Panowie w eliminacjach uzyskali czwarty czas, natomiast w pierwszej rundzie zostali minimalnie wyprzedzeni przez Niemców. Mistrzami zostali Holendrzy, a w kategorii kobiet Niemki.

Źródło: Twitter