Wielki sukces Polki na mistrzostwach Europy! Mamy pierwszy medal

Wielki sukces Polki na mistrzostwach Europy! Mamy pierwszy medal

Eukene Larrarte Arteaga, Maria Martins, Daria Pikulik
Eukene Larrarte Arteaga, Maria Martins, Daria Pikulik Źródło: PAP/EPA / Gian Ehrenzeller
Daria Pikulik stanęła na najniższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, odbywającym się w szwajcarskim Grenchen w wyścigu scratch. Przyzwoite miejsca zdobyły również reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

Pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej 26-letnia Daria Pikulik może mówić o bardzo dobrym i udanym początku sezonu. Podczas styczniowego wyścigu szosowego najwyższej kategorii Santos Tour Down Under odbywającego się w Australii nie dała szans przeciwniczkom, żeby po jakimś czasie odnieść jeszcze większy sukces podczas mistrzostw Europy w Szwajcarii.

Daria Pikulik z brązowym medalem mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Daria Pikulik uplasowała się na trzecim miejscu scratchu, w którym triumfowała Portugalka Maria Martins. Drugi stopień podium należał dla Hiszpanki Eukene Larrate Arteagi. Dla 26-letniej Polki to piąty w karierze medal mistrzostw Europy, w tym trzeci brązowy. W 2016 roku zdobyła srebro w wyścigu drużynowym. Za jej dotychczasowy największy sukces w karierze uznaje się brązowy medal mistrzostw świata w omnium w 2020 roku w Berlinie.

Polska kolarka przez wiele lat reprezentowała barwy kolarskiego klubu z Darłowa, a w tej chwili jest zawodniczką amerykańskiej grupy zawodowej Human Powered Health.

Bardzo dobre wyniki polskich reprezentacji kolarskich

Równie dobrze spisały się polskie drużyny sprinterskie. Kobiety w składzie Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zajęły piąte miejsce. Na tej samej lokacie znalazła się kadra mężczyzn, której skład wypełnili Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski.

Panowie w eliminacjach uzyskali czwarty czas, natomiast w pierwszej rundzie zostali minimalnie wyprzedzeni przez Niemców. Mistrzami zostali Holendrzy, a w kategorii kobiet Niemki.