Dramat Kyliana Mbappe. Kontuzja poważniejsza, niż się wydawało

Kylian Mbappe Źródło: PAP/EPA / Juanjo Martin
Kylian Mbappe gonił Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji króla strzelców LaLigi. Francuz ma o jedno trafienie mniej od Polaka, ale teraz czeka go dłuższa przerwa. W ostatnim spotkaniu napastnik doznał kontuzji. Jest ona poważniejsza, niż się wydawało.

W ostatniej kolejce LaLigi Real Madryt pokonał 3:2 Deportivo Alaves. Bramki dla Królewskich zdobyli Lucas Vasquez, Kylian Mbappe i Rodrygo. Dla gości trafili w końcówce Carlos Benavidez i Kike Garcia.

Zaskakująca zmiana Kyliana Mbappe

Dość niespodziewanie Kulian Mbappe poprosił o zmianę w 80. minucie meczu. Za Francuza wszedł Arda Guller. Gwiazdor po zejściu z boiska porozmawiał chwilę z Carlo Ancelottim. Hiszpańscy dziennikarze dopatrzyli się, że w trakcie rozmowy z Włochem napastnik trzymał się za udo.

Na pomeczowej konferencji prasowej Carlo Ancelotti potwierdził, że Kylian Mbappe poprosił o zmianę. Teraz władze Realu Madryt opublikowały komunikat dotyczący stanu zdrowia swojej największej gwiazdy. Z raportu medycznego wynika, iż Francuz doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda lewej nogi.

Kontuzja Mbappe jest poważniejsza, niż mogło się wydawać

Dziennikarze Mundo Deportivo poinformowali, iż z powodu tego urazu Kylian Mbappe wypadnie na aż trzy tygodnie. Tym samym Francuz opuści derby z Atletico Madryt, mecz z Lille w Lidze Mistrzów oraz z Villarrealem w lidze. Ponadto napastnik nie będzie mógł wystąpić w Lidze Narodów podczas przerwy reprezentacyjnej.

Zdaniem hiszpańskich mediów Kylian Mbappe będzie mógł wrócić do gry najwcześniej 19 października na mecz z Celtą Vigo. Warto zaznaczyć, że w następnej kolejce LaLiga Real Madryt zagra u siebie z FC Barceloną w słynnym El Clasico. Wcześniej Królewscy zmierzą się z Borussią Dortmund w 3. kolejce Ligi Mistrzów.

W tym sezonie Kylian Mbappe rozegrał łącznie dziewięć meczów dla Realu Madryt, w których strzelił siedem goli i zanotował jedną asystę. W samej LaLidze tych trafień ma pięć, tyle samo co Raphinha i jedną bramkę mniej od lidera tabeli króla strzelców – Roberta Lewandowskiego.