Wynik lepszy niż gra - polscy siatkarze pokonali Australijczyków 3:0

Polscy siatkarze wygrali z Australijczykami 3:0 (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
W towarzyskim meczu rozegranym w Łodzi siatkarze reprezentacji Polski wygrali 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) z Australią. Dla biało-czerwonych spotkanie było jednym z etapów przygotowań do Ligi Światowej - rozgrywki te Polacy rozpoczną za tydzień w Toronto.
Przez większość pierwszego i drugiego seta gra była nie tylko wyrównana, ale toczyła się nawet przy nieznacznej przewadze Australijczyków. W obu partiach jako pierwsi punktowali goście i przy ich prowadzeniu - 8:6 i 16:15 w pierwszym oraz 8:7 i 16:14 w drugim -  zespoły schodziły na przerwy techniczne. Skuteczna gra w końcówkach wystarczała jednak do tego, by to Polacy wygrali te sety.

W pierwszym od stanu 21:19 dla Australii biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu. Goście doprowadzili jeszcze do remisu 22:22, ale  prowadzenia już nie odzyskali. W drugiej partii trener Polaków Andrea Anastasi poprosił o przerwę, gdy jego zespół przegrywał 20:22. Po  powrocie na parkiet gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i nie zmarnowali okazji do wygrania seta. W obu partiach ostatni punkt atakami z prawego skrzydła zdobywał Zbigniew Bartman.

Od początku trzeciej partii w polskim zespole grali m.in. Michał Ruciak, Dawid Konarski i Łukasz Wiśniewski, którzy zastąpili w szóstce Bartmana, Michała Kubiaka i Piotra Nowakowskiego. Tym razem Polacy nie  musieli gonić rywali w końcówce seta, bo już po pierwszej przerwie technicznej przejęli inicjatywę. Na drugiej mieli cztery punkty przewagi i bez większych problemów wygrali seta 25:20. Ostatni punkt tradycyjnie już został zdobyty po ataku z prawego skrzydła. W ten sposób trzecią partię i cały mecz zakończył Konarski.

Polska - Australia 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)

Polska: Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Łukasz Żygadło, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Ruciak, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski.

Australia: Adam White, Travis Passier, Thomas Edgar, Igor Judin, Aidan Zingel, Harrison Peacock, Aden Tutton (libero) oraz Greg Sukochev, Nathan Roberts, Travis Passier, Lincoln Williams, Luke Smith.