Polska - Anglia

Adrian Mierzejewski przy piłce (fot. MAREK ZIELINSKI/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski zremisowała z Anglią 1:1 (1:0) w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w Brazylii. Wynik meczu otworzył w 31. minucie Wayne Rooney. Gola na wagę remisu zdobył w 70. minucie Kamil Glik.
Przed meczem:

Wtorkowe wydarzenia - jak się wydaje - nie miały prawa wystąpić na nowoczesnym stadionie z pełnym zadaszeniem. Dach jednak nie został rozsunięty, murawa została zalana, mecz się nie odbył, a w mediach trwa przerzucanie się odpowiedzialnością za wczorajszą kompromitację.

W cieniu medialnej zawieruchy można niemalże zapomnieć, że ten mecz jednak dzisiaj ma zostać rozegrany. Selekcjoner "Synów Albionu" - Roy Hodgson - już wczoraj zapowiedział, że wyjściowej jedenastki nie zmieni, choć ma do tego prawo. Większych zmian nie ma co się spodziewać również w składzie Waldemara Fornalika.

Piłkarze na dzisiejszy mecz oczywiście czekają - ale nietrudno zauważyć, że to tylko dobra mina do złej gry. Wielu z nich powinno już dzisiaj zameldować się w swoich klubach i przedłużony pobyt w Polsce jest im nie w smak.

Trzeba więc mieć nadzieję, że dzisiaj uda się zagrać. Zwłaszcza, że 17 października to 39. rocznica pamiętnego remisu na Wembley. Los tak chciał?