Zagłębie Lubin - Lech Poznań

Luis Henriquez z Lecha Poznań przy piłce (fot. LUKASZ BOROWICZ/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 i został nowym liderem T-Mobile Ekstraklasy. Jedyną bramkę meczu zdobył już w piątej minucie spotkania Vojo Ubiparip. Kolejorz mecz zakończył w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ceesaya.
Trener gospodarzy - Pavel Hapal - ma nie lada problem do zgryzienia. Jego zespół w niczym nie przypomina drużyny z rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Obecnie lubinianie mają w tabeli zaledwie dwa punkty i są na ostatnim bezpiecznym miejscu. To duża różnica w porównaniu z poprzednim sezonem - dość powiedzieć, że we wspomnianej już rundzie wiosennej Miedziowi punktowali lepiej od ich dzisiejszego przeciwnika, Lecha Poznań.

Kolejorz z kolei ewidentnie jest w gazie. W poprzedniej kolejce rozbił rewelację sezonu - Piasta Gliwice - aż 4:0. Gliwiczanie długo się opierali gospodarzom z Wielkopolski, ale po stracie bramki otworzyli się i w efekcie w ciągu jedenastu minut stracili kolejne trzy gole.

Nie ulega więc wątpliwości, że to właśnie goście są dzisiaj faworytami. Dla zespołu Mariusza Rumaka nie musi to być jednak łatwe spotkanie. Zagłębie wciąż gra słabo, ale systematycznie się poprawia. Trzeba pamiętać, że jeden z dwóch punktów lubinianie zdobyli po remisie z Legią Warszawa i podczas tego spotkania dwa razy obejmowali prowadzenie.

Zagłębie będzie dzisiaj bardzo zmotywowane do gry, ponieważ jutro zmierzą się zespoły z dna tabeli - Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Bełchatów. W razie porażki Miedziowych jeden z tych zespołów prawdopodobnie zepchnie zespół z Lubina do strefy spadkowej.