Borussia Dortmund - Real Madryt

Sergio Ramos (fot. Cesar Cebolla/ALFAQUI/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Real Madryt w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Wynik meczu w 36. minucie otworzył Robert Lewandowski. Już dwie minuty później wyrównał Cristiano Ronaldo. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 63. minucie spotkania Schmelzer. Borussia Dortmund dzięki wygranej została liderem grupy D.
Borussia Dortmund ma w tym sezonie dwa różne oblicza. Mistrz Niemiec w Bundeslidze tonie - traci już do Bayernu dwanaście punktów, w ostatniej kolece przegrał, a wcześniej zremisował. W Europie podopieczni trenera Juergena Kloppa grają już dużo lepiej. W pierwszej kolejce LM ograli 1:0 Ajax Amsterdam, w drugiej - dość pechowo zremisowali z Manchesterem City, choć przez całe spotkanie rządzili na boisku.

Krajowy kryzys może się jednak przenieść i na rywalizację w Lidze Mistrzów - zwłaszcza, że do Dortmundu przyjeżdża zespół ogarnięty żądzą zdobycia dziesiątego Pucharu Europy. Real Madryt zaczął sezon wręcz fatalnie, ale teraz nabrał rozpędu i gra niezawodnie zarówno w lidze, jak i w pucharach, gdzie ma na razie komplet punktów po dwóch spotkaniach.

Borussia, jeżeli chce osiągnąć sukces, będzie musiała wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Dotyczy to również Polaków - Lewandowskiego i Piszczka. - Myślę, że Real może nam sprawić kłopoty, bo to najlepsi piłkarze na świecie. My musimy skupić się na swoje grze, żeby popełnić jak najmniej błędów. Mam nadzieję, że przygotujemy się tak, by nie zostać zaskoczeni - powiedział o meczu z Realem Lewandowski.