Agnieszka Radwańska kontra Serena Williams

Agnieszka Radwańska (fot. Piotr Figura/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Serena Williams pokonała Agnieszkę Radwańską 2:0 (6:2, 6:1) w pierwszym półfinałowym spotkaniu turnieju WTA Championships w Stambule. Polka - wycieńczona wczorajszym spotkaniem z Sarą Errani - nie była w stanie przeciwstawić się utytułowanej Amerykance.
Awans do półfinału tego kończącego sezon prestiżowego turnieju jest dla Radwańskiej - po finale Wimbledonu i wygranej w Miami - najważniejszym wynikiem w tym roku. Mało jednak brakowało, aby do tego spotkania w ogóle nie doszło.

Sara Errani postawiła Radwańskiej w ostatnim grupowym meczu wyjątkowo trudne warunki. Pierwszego seta Włoszka wygrała, a w pozostałych dwóch Polka musiała się wyjątkowo napocić, żeby zagwarantować sobie korzystny wynik. Dość powiedzieć, że mecz Radwańska - Errani był najdłuższy w całej historii WTA Masters. Trwał aż 3 godziny i 29 minut!

Mecz z Szarapową z kolei trwał 3 godziny i 13 minut. To każe postawić pytanie czy Polka będzie w stanie wyjść dzisiaj na kort w pełni wypoczęta. Serena Williams wygrywa w tym roku wszystko, miała dzień przerwy, a z Polką nigdy nie przegrała.