Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Marcin Kikut, zawodnik Ruchu Chorzów (fot. Aleksander Majdanski/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Obie drużyny dopisują sobie po jednym punkcie w tabeli T-Mobile Ekstraklasy i utrzymują swoje pozycje. Najlepsze okazje mieli w ósmej minucie Niedzielan dla Ruchu oraz Kwiek dla Górnika w 85. minucie.
Oba zespoły do derbów przystępują w zupełnie odmiennych nastrojach. Górnik zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Ruch czwarte... od końca. Jeszcze w zeszłym sezonie sytuacja prawdopodobnie byłaby odwrotna, ale obecnie chorzowianie w niczym nie przypominają zeszłorocznej rewelacji. Ich miejsce w czołówce zajął właśnie zespół z Zabrza, napędzany świetną grą Nakoulmy i Milika. Górnik to jedyny - obok Legii - niepokonany w tym sezonie zepół.

Dobra forma w ofensywie to zresztą jeden z największych problemów gospodarzy przed dzisiejszym meczem. Powód? Ruch ma w tym sezonie dziurawą defensywę. Nie pomaga również kontuzja Arkadiusza Piecha. Nie wiadomo czy reprezentant Polski wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

Sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana. Ruch zajmuje odległe, trzynaste miejsce, ale wygrana pozwoli mu wskoczyć aż na ósmą pozycję. Zabrzanie z kolei są czwarci z dorobkiem 16 punktów. W razie zwycięstwa zostaną wiceliderem ze stratą dwóch punktów do Legii Warszawa.

Mecz prawdopodobnie odbędzie się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Meteorolodzy przewidują na Śląsku mróz i opady śniegu. Rok temu podczas derbów Śląska również padał śnieg. Na ośnieżonej murawie wygrał wtedy Ruch 3:0.