Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf

Robert Lewandowski (fot. firo Sportphoto/Guido Kirchner/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund zremisowała 1:1 (1:0) z Fortuną Düsseldorf w meczu 14. kolejki Bundesligi. Bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył w 43. minucie Błaszczykowski, a wyrównał w 78. minucie Reisinger. Od 87. minuty goście z Düsseldorfu grali w dziesiątkę, kiedy boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Paurević.
Forma Roberta Lewandowskiego eksplodowała - polski napastnik w każdym z ostatnich trzech meczy Bundesligi zdobywał po dwie bramki., a do tego dołożył dwa trafienia w meczu z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów. Jest niemal pewne, że również dzisiaj były Lechita będzie jednym z głównych aktorów na boisku. Pod warunkiem, że Borussia nie zlekceważy beniaminka.

Podopieczni Juergena Kloppa już kilka razy pokazali w tym sezonie, że ich doskonała forma w Lidze Mistrzów nie do końca przekłada się na grę w Bundeslidze. Ostatnio co prawda rzeczywiście nie zawodzą, ale dawno też nie grali z tak słabym przeciwnikiem jak dzisiaj. Trener BVB musiał się sporo napracować, aby zmobilizować swoich piłkarzy, którzy myślami są już w Monachium - podał "Przegląd Sportowy".

Fortuna sezon po powrocie do najwyższej klasy rozgrywek w Niemczech radzi sobie słabo. O ile na początek piłkarze z Düsseldorfu nie zanotowali ani jednej porażki w sześciu meczach, o tyle w kolejnych sześciu kolejkach nie udało im się wygrać. Dopiero w ostatni weekend przełamali się i wygrali z Hamburgerem SV 2:0. Faworyt dzisiejszego meczu oczywiście jest tylko jeden - i każdy inny wynik niż wygrana BVB będzie dużą niespodzianką.