Arabia Saudyjska - Polska

Krzysztof Lijewski w ataku (fot. MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polska pokonała Arabię Saudyjską 28:14 w swoim drugim meczu rozegranym podczas mistrzostw świata w Hiszpanii. Polacy mają komplet zwycięstw i w następnym spotkaniu zmierzą się ze Słowenią.
Nasi reprezentanci w pierwszej połowie meczu przeciwko Białorusi nie zachwycili. Uzyskali co prawda pięć punktów przewagi (14:9), ale jednocześnie notowali mnóstwo strat. Ratowała nas tylko gra z przodu Lijewskiego i pewny Szmal w bramce.

Po przerwie było jeszcze gorzej - Polacy z problemami dowieźli zwycięstwo do końca. Biało-czerwoni w drugiej odsłonie meczu oddali zaledwie dziesięć celnych rzutów, które dały nam bramki, a samo spotkanie zakończyło się wygraną 24:22.

Dzisiejsi rywale - Saudyjczycy - oczywiście faworytami mistrzostw nie są. Ale potrafią zaskoczyć - w swoim pierwszym meczu przeciwko Słoweńcom, którzy są jednymi z faworytów do wyjścia z naszej grupy, do przerwy przegrywali tylko 15:17. Ostatecznie przegrali jednak 22:32 i to chyba najlepszy prognostyk dla nas.