Arabia Saudyjska - Polska

Arabia Saudyjska - Polska

Krzysztof Lijewski w ataku (fot. MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Polska pokonała Arabię Saudyjską 28:14 w swoim drugim meczu rozegranym podczas mistrzostw świata w Hiszpanii. Polacy mają komplet zwycięstw i w następnym spotkaniu zmierzą się ze Słowenią.
 21:44
Bartłomiej Jaszka wybrany zawodnikiem meczu.
 30 min.
Koniec. Jesteśmy dwa razy lepsi - przynajmniej bramkowo. Niepokoją urazy Polaków.
 30 min.
Na pięć sekund przed końcem Wichary broni rzut karny.
 29 min.
Al Zaer rzuca z dystansu w lewy górny róg. Jedna z nielicznych bramek zdobytych przez Saudyjczyków po rzucie z wyskoku.
 28 min.
Orzechowski po raz piąty - bliźniacza akcja, znowu gol po kontrze.
 28 min.
Orzechowski po raz czwarty - sam na sam nie dał szans bramkarzowi.
 28 min.
Wichary broni po raz enty - ma świetną skuteczność w tym meczu. Ale Polacy tez przestali rzucać - od kilku minut już nic nie wpadło.
 27 min.
Ależ rajd Al Salema po przechwycie! Świetna akcja i piękna bramka.
 24 min.
Trzeci gol Karola Bieleckiego - powinni Polacy przekroczyć granicę 30 bramek.
 24 min.
Dwunasta bramka Saudyjczyków - prawdopodobnie poprawią swój wynik z pierwszej połowy.
 23 min.
Świetna akcja Polaków - ale Syprzak trafia w słupek. Dopiero po chwili trafia do siatki.
 22 min.
Rzut karny - Al Salem pokonuje Wicharego.
 21 min.
Alsaeed wrócił do bramki - i od razu poradził sobie z rzutem Bieleckiego.
 20 min.
Bartczak w lewy górny róg. 14 bramek przewagi! Piąty rzut i piąty gol Polaka.
 19 min.
Kubisztal gra do Bieleckiego, który rzuca z dystansu. 23:10!
 18 min.
2 minuty kary dla Alenbaawiego.
 17 min.
Bartczak znowu trafia - 22. gol dla Polski.
 16 min.
Marcin Wichary broni rzut karny!
 16 min.
Zółta kartka dla naszego selekcjonera - Michaela Bieglera.
 16 min.
Wichary świetnie uruchamia Bartczaka, który sam na sam spokojnie pokonuje bramkarza
 15 min.
Arabia Saudyjska ma już dwucyfrową liczbę bramek.
 14 min.
Al-Abas mocno ucierpiał w starciu z Bartczakiem. Potrzebna była interwencja służb medycznych - Saudyjczyk opuścił pole gry na noszach.
 13 min.
Karol Bielecki! Ależ bomba! Gol numer 20.
 13 min.
Znowu tracimy piłkę w ataku - skuteczność siadła. Głównie dlatego, że selekcjoner Polaków odważnie wprowadza do gry debiutantów.
 12 min.
Znowu tracimy piłkę w ataku - ale Wichary znowu broni po kontrze rywali.
 12 min.
Pewna interwencja Wicharego i rywale wciąż nie mają bramki numer 10.
 10 min.
Kubisztal znowu trafia w słupek, a po chwili Syprzak dostaje 2 minuty kary.
 10 min.
Al Zaer rzuca na wysokości bioder naszego bramkarza - i trafia.
 9 min.
Saudyjczycy ruszają z kontrą - ale Kubisztal ją przerywa.
 8 min.
Nie ma bramki numer 20! Kubisztal w drugie tempo trafia w słupek.
 7 min.
Rzut karny dla Polaków.
 7 min.
Błyskawiczna kontra Bartczaka i pewny rzut. Przewaga rośnie.
 6 min.
Al Zaer rzuca w zaskakujący sposób i jest pierwszy punkt rywali w drugiej połowie.
 5 min.
Trener Saudyjczyków prosi o czas.
 5 min.
Kolejny gol Kubisztala. 18:6!
 4 min.
Krajewski podaje do Syprzaka, który rzuca w górny róg bramki i w końcu trafia.
 3 min.
Dwie minuty kary dla Bieleckiego.
 2 min.
Kolejny punkt dla Polaków - mamy dziesięć bramek przewagi!
 2 min.
Wichary, który zmienił Szmala, broni w sytuacji sam na sam!
 1 min.
Kubisztal - trzeci rzut, trzeci gol.
 1 min.
Gramy.
 PRZERWA
Jurkiewicz ma wybity palec. Na razie nie wiadomo czy będzie mógł zagrać ze Słowacją.
 30 min.
Przerwa. Na razie wszystko zgodnie z planem w Saragossie. Chociaż Polacy powinni być trochę skuteczniejsi - mimo wszystko.
 30 min.
Rzut karny dla Polaków. Alsaeed nie radzi sobie z Kubisztalem!
 29 min.
Trzeci raz z rzędu rzutu karnego Szmal nie broni.
 28 min.
Kontra rywali zatrzymana siłowo. Żółta kartka dla Kubisztala i rzut karny.
 27 min.
Jaszka! Fantastyczny rzut ze średniego dystansu.
 26 min.
Znakomity rzut Kubisztala na dalszy słupek. 12 punkt.
 24 min.
Dobry pomysł Syprzaka - rzut po koźle - ale znowu nie ma trafienia.
 24 min.
Krajewski świetnie umieszcza piłkę w bramce. Rzut na krótki róg.
 23 min.
2 minuty kary dla Al Hammada.
 23 min.
Krótka przerwa techniczna.
 23 min.
Niesygnalizowany rzut Alhannabiego. Saudyjczycy mają piątą bramkę.
 22 min.
Świetna piłka do Syprzaka i tylko słupek.
 20 min.
Jaszka dynamicznie atakuje i jest gol numer 10! Uciekamy rywalom.
 19 min.
Szybka kontra - Bartczak sam na sam nie pomylił się!
 19 min.
Jaszka przedziera się między obrońcami, ale bramkarz rywali znowu jest górą.
 19 min.
Polacy umiejętnie się bronią i rywale nie wykorzystują swojej przewagi.
 17 min.
Szmal znowu broni, ale Orzechowski dostaje dwie minuty kary za odepchnięcie rywala w powietrzu.
 16 min.
Fantastyczny rzut Al Aliego - z ostrego kąta przelobował Szmala.
 15 min.
Podręcznikowa akcja Polaków zakończona premierowym trafieniem w MŚ Krajewskiego.
 14 min.
Błąd kroków Lijewskiego - kontra zmarnowana.
 14 min.
Bomba w stronę Szmala - tym razem Polak sobie nie radzi.
 12 min.
Lijewski w ataku nie myli się - mamy pięć punktów przewagi.
 12 min.
Szmal broni już drugi rzut karny!
 12 min.
Fatalna sytuacja - nie dość, że Saudyjczycy znowu mają rzut karny, to jeszcze Wiśniewski ma rozcięty łuk brwiowy.
 11 min.
No nareszcie! Orzechowski psuje statystyki bramkarzowi.
 11 min.
Jurecki rzuca, bramkarz znowu broni. Już ma 50 proc. skuteczności.
 11 min.
I drugi - Polacy gubią piłkę w ataku i nadziewają się na kontrę.
 10 min.
Pierwszy punkt dla rywali.
 10 min.
Zółta kartka dla Alabdoulaliego.
 9 min.
Znakomite podanie Jaszki do Orzechowskiego - ale bramkarz Saudyjczyków znowu sobie doskonale radzi.
 9 min.
Szmal broni rzut karny! Ależ jest dzisiaj dysponowany nasz bramkarz.
 9 min.
Jurecki otrzymuje dwie minuty kary za ściągnięcie rywala w ataku.
 8 min.
Trener naszych rywali prosi o czas.
 8 min.
Znakomity zwód Jaszki i kolejny gol dla biało-czerwonych!
 8 min.
Saudyjczycy znowu mylą się w ataku - ale i my nie przeprowadzamy kontry poprawnie.
 7 min.
Świetna postawa bramkarza Saudyjczyków - obronił dwa rzuty pod rząd.
 6 min.
Al Salem rzuca wysoko nad bramką. Na razie Szmal albo skuteczny, albo bezrobotny.
 5 min.
Wiśniewski atakuje z ostrego kąta ale się nie myli. 4:0!
 5 min.
Żółta kartka dla Alsalema.
 4 min.
Piłka idzie po obwodzie do Orzechowskiego, dobry rzut i jest trzeci gol.
 3 min.
Szmal dobrze broni, Arabia po raz trzeci myli się w ataku i ruszamy z kontrą. Jurecki ma wolną drogę do bramki, mnóstwo miejsca i... trafia w słupek.
 2 min.
Kolejny punkt Jureckiego - bramkarz rywali odbił piłkę, ale tak naprawdę wpadł z nią do bramki.
 1 min.
Pierwsza bramka! Patryk Jurecki daje prowadzenie Polakom po błędzie w ataku rywali.
 1 min.
Gramy. Zaczęli rywale.
 20:11
Mazurek Dąbrowskiego już odśpiewany. Jeszcze hymn rywali i zaraz zaczynamy.
 20:05
Mecz rozpocznie się o godzinie 20:15.
Nasi reprezentanci w pierwszej połowie meczu przeciwko Białorusi nie zachwycili. Uzyskali co prawda pięć punktów przewagi (14:9), ale jednocześnie notowali mnóstwo strat. Ratowała nas tylko gra z przodu Lijewskiego i pewny Szmal w bramce.

Po przerwie było jeszcze gorzej - Polacy z problemami dowieźli zwycięstwo do końca. Biało-czerwoni w drugiej odsłonie meczu oddali zaledwie dziesięć celnych rzutów, które dały nam bramki, a samo spotkanie zakończyło się wygraną 24:22.

Dzisiejsi rywale - Saudyjczycy - oczywiście faworytami mistrzostw nie są. Ale potrafią zaskoczyć - w swoim pierwszym meczu przeciwko Słoweńcom, którzy są jednymi z faworytów do wyjścia z naszej grupy, do przerwy przegrywali tylko 15:17. Ostatecznie przegrali jednak 22:32 i to chyba najlepszy prognostyk dla nas.