Irina Begu - Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (fot. Sydney Low / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Rumunkę Irinę Begu 2:0 (6:3, 6:3) i awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Polka zagrała równe spotkanie i przez cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie.
Radwańska jest jedną z faworytek tegorocznego Australian Open, ale zwycięstwo w meczu pierwszej rundy z Bojaną Bobusic nie przyszło łatwo. Sklasyfikowana na 307. miejscu w rankingu WTA i występująca z dziką kartą Australijka prowadziła w pierwszym secie nawet 4:5. Ostatecznie przegrała go 7:5, a w drugim secie Radwańska pozbawiła ją złudzeń i ograła do zera. Dzięki tej wygranej krakowianka przedłużyła swoją serię zwycięstw bez straty seta.

Sprawdź jak Radwańska wygrała z Bobusic.

Dzisiaj w nocy polskiego czasu Radwańska zmierzy się z Rumunką Iriną Begu. Obie zawodniczki jeszcze nigdy ze sobą nie rywalizowały. Rywalka Radwańskiej jest sklasyfikowana na 55 miejscu w rankingu WTA i oczywiście faworytką tej nocy nie będzie.

Begu w pierwszej rundzie pokonała Holenderkę Arantxę Rus (70 WTA) 6:4, 6:2. Oby dzisiaj poszło jej gorzej z krakowianką. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 01:00.