Węgry - Polska

Bartosz Jurecki (fot. NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała 19:27 z Węgrami w 1/8 finału MŚ w Hiszpanii i pożegnała się z udziałem w turnieju. Polacy pierwszą połowę przegrali jedną bramką, ale w drugiej dali się totalnie zdominować lepszym w każdym aspekcie gry rywalom. Reprezentacja Węgier w ćwierćfinale zagra z Danią.
Polacy na mecz 1/8 finału mistrzostw przenoszą się z Saragossy do Barcelony. Tam zmierzą się z drużyną narodową Węgier, która w grupie D zajęła trzecie miejsce. Węgrzy w fazie grupowej ulegli tylko Hiszpanii i Francji - oba zespoły są zaliczane do faworytów mistrzostw. Na ostatniej olimpiadzie - w Londynie - nasi dzisiejsi przeciwnicy zajęli 4. miejsce.

Wygrana z pewnością jest dzisiaj możliwa, ale tylko jeżeli Polacy zaprezentują maksimum swoich możliwości. Wymogiem będzie równa gra. Biało-czerwonym nie mogą się zdarzać momenty przestoju takie jak w meczu z Koreą Południową, gdy w drugiej połowie zdecydowanie słabszy rywal potrafił nas zdominować i odrobić straty punktowe.

Polacy - jeżeli wygrają - w ćwierćfinale zmierzą się z Danią, która pokonała w Saragossie Tunezję 30:23. Duńczycy to niezwykle utytułowani szczypiorniści - wicemistrzowie świata sprzed dwóch lat i mistrzowie Europy z zeszłego roku.