Węgry - Polska

Bartosz Jurecki (fot. NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała 19:27 z Węgrami w 1/8 finału MŚ w Hiszpanii i pożegnała się z udziałem w turnieju. Polacy pierwszą połowę przegrali jedną bramką, ale w drugiej dali się totalnie zdominować lepszym w każdym aspekcie gry rywalom. Reprezentacja Węgier w ćwierćfinale zagra z Danią.
 30 min.
To już koniec mistrzostw dla nas. Węgrzy dali nam lekcję gry.
 30 min.
Zaczyna się ostatnia minuta meczu. Michał Jurecki zostaje zablokowany.
 29 min.
Dla odmiany gol Polaków. Michał Jurecki.
 28 min.
Kolejna bramka Węgrów. Zaraz będą mieli 10 trafień przewagi.
 27 min.
Kubisztal nie trafia w światło bramki.
 26 min.
Cszasar rzuca skąd i jak chce. Z 9 metrów, z wyskoku, po koźle, między nogami Szmala (wrócił do bramki), przy słupku.
 26 min.
Rzut Michała Jureckiego zatrzymany na podwójnym bloku.
 25 min.
Mocsai punktuje przy biernej postawie biało-czerwonych.
 25 min.
Niedawno słupek, teraz poprzeczka. Nie mamy szczęścia, ale ono dzisiaj po prostu sprzyja lepszym.
 24 min.
Putics rzuca, piłka odbija się od słupka, cała obrona znowu śpi. Putics ją przejmuje i dobija.
 23 min.
Faul w ataku rywali. Kubisztal za to się nie myli, ale wciąż tracimy pięć bramek.
 22 min.
Michał Jurecki trafia w słupek.
 22 min.
Co za nieporozumienie w obronie. Wichary broni, ale polscy obrońcy nic nie robią. Patrzą jak Węgrzy przejmują piłką i punktują.
 21 min.
Kubisztal odpowiada rzutem po koźle i golem.
 20 min.
Harsanyi sprytnym zwodem minął obronę i znowu trafił.
 19 min.
Jurecki! Skuteczność 100% ma dzisiaj!
 19 min.
Pierwsza interwencja Wicharego nieudana - Ivancsik broni.
 19 min.
Kolejna bramka Węgrów. Wichary zmienia Szmala. Po chwili Jurecki rzuca ponownie - on jest dzisiaj na kole nie do zatrzymania.
 18 min.
Wiśniewski rzuca ze skrzydła i trafia - on się dzisiaj prawie nie myli.
 17 min.
Cszasar sprytnie rzuca zza obrony. Zasłonięty Szmal nie broni. Sześć goli straty.
 16 min.
Węgrzy na długi przestój sobie nie pozwalają - kolejny punkt. A Mikler znowu broni rzut, tym razem Bieleckiego.
 15 min.
Przejmujemy piłkę, Lijewski rzuca, Miler broni, Grabarczyk dobija! Bramka numer 13.
 14 min.
Bartosz Jurecki trafia - po ponad pięciu minutach od ostatniej bramki biało-czerwonych.
 13 min.
Strata w ataku. Ivancsik sam na sam pokonuje Szmala i jest już co najmniej... nieciekawie.
 13 min.
Brawo Szmal! Znowu broni! Gdybyśmy wykorzystywali chociaż połowę akcji gdy mylą się rywale wynik byłby zupełnie inny...
 12 min.
Odbieramy piłkę Węgrom w obronie. Nie dość jednak, że nie wyprowadzamy szybką kontrę, to źle podajemy. Znowu atakują rywale.
 11 min.
Jaszka rzuca, ale kozłującą piłkę mądrze broni Mikler. Węgrzy znowu ruszają.
 11 min.
Znowu błąd w ataku. Węgrzy z kolei znowu punktują i w drugiej połowie prowadzą 6:2 - w całym meczu daje im to 5 bramek przewagi. Biegler prosi o czas.
 10 min.
Nagy dba o to, żeby przewaga nie zmalała. A ponieważ mylimy się w ataku Węgrzy zaliczkę powiększają. Cszarar rzuca bramkę dla Węgrów numer 15.
 9 min.
Brawo Wiśniewski! Ze środka prosto do bramki.
 9 min.
Świetny rzut Puticsa w długi róg bramki z dystansu - nie wykorzystaliśmy kilku doskonałych szans i znowu tracimy 3 bramki.
 8 min.
Znowu źle. Bielecki mocno, ale w środek. Madziarzy już w komplecie.
 7 min.
Źle Polacy. Gramy w przewadze, ale daliśmy się naciągnąć na rzut karny. Na szczęście Sławomir Szmal wspaniale broni!
 6 min.
Bielecki do skrzydła, gdzie jest Wiśniewski. Mamy bramkę!
 6 min.
Harsanyi na dwie minuty poza grą. Trzeba w końcu zdobyć bramkę w tej połowie.
 5 min.
Orzechowski... Ależ przestrzelił z siedmiu metrów. Dzisiaj tak nie wolno.
 5 min.
Marcin Lijewski wywalczył rzut karny!
 4 min.
Bartosz Jurecki nie łapie piłki i Madziarowie wyprowadzają błyskawiczną kontrę. Csaszar pokonuje Szmala sam na sam.
 3 min.
Mądra obrona Polaków - przejmujemy piłkę. Ruszamy z atakiem, ale pozycyjnym.
 3 min.
Mikler niestety broni również i Węgrzy mogą nam odskoczyć na 3 trafienia.
 2 min.
Mylimy się w ataku, ale Szmal znowu nas ratuje! Który to już raz dzisiaj?
 1 min.
Gramy. Zaczęli Węgrzy i od razu zdobyli bramkę.
 30 min.
Szmal! Świetna interwencja! Lijewski rzuca sekundy przed końcem pierwszej połowy, ale nie trafia. Wszystko na styku, nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte.
 29 min.
Jaszka! Ruszył sam na przebój i pokonał Miklera! Trener Węgrów prosi o czas.
 29 min.
Węgrzy czasu nie marnują - rzut od słupka i znowu tracimy dwie bramki.
 28 min.
Karol Bielecki! Wystartował z miejsca i rzucił kozłem do bramki - ósmy gol.
 28 min.
Lijewski fatalnie podaje prosto do rywala. Na szczęście Szmal broni.
 27 min.
Putics dostaje żółtą kartkę.
 27 min.
Węgrzy uciekają na dwie bramki. Biegler prosi o czas.
 26 min.
Bartosz Lijewski tym razem gubi piłkę na kole. Węgrzy kontratakują i zdobywają rzut karny.
 25 min.
K. Nagy przestrzelił. Ruszamy!
 25 min.
Lijewski niestety znowu źle w ataku. To nie są jego mistrzostwa.
 24 min.
Mocsai błyskawicznie odpowiada. Pewny rzut przy ziemi.
 24 min.
Bartosz Jurecki! Fantastyczna bramka. Nie było na kole w ogóle miejsca, ale poradził sobie.
 23 min.
Faul w ataku i mamy okazję do wyrównania.
 22 min.
Lijewski rzuca z 9 metrów - prosto w poprzeczkę.
 21 min.
K. Nagy pokonuje Szmala - przypadkiem, po rykoszecie. Duża szkoda. Dzieje się to, co się miało nie dziać - my się zacięliśmy, a rywale mają 3 bramki z rzędu.
 20 min.
Żółta kartka dla Michaela Bieglera.
 20 min.
Błąd kroków Wiśniewskiego i musimy się bronić.
 20 min.
Ależ szczęście! Ivancsik trafia w poprzeczkę.
 19 min.
Dwie minuty kary dla Michała Jureckiego - już po raz drugi. Jeszcze jedna kara i skończy udział w meczu.
 19 min.
Kubisztal rzuca świetnie, ale bramkarz Węgrów interweniuje jeszcze lepiej. Trochę pechowo.
 18 min.
Niestety - Ivancsik z lewego skrzydła wyrównuje straty. Mamy remis.
 18 min.
Niestety znowu gubimy piłkę w ataku. Oby Węgrzy nie wyrównali.
 17 min.
Ależ szkoda! Węgrzy mieli grę pasywną i oddali nam piłkę. My się jednak pomyliliśmy w ataku i szybko skontrowali nas - skutecznie - Madziarzy.
 16 min.
Żółta kartka dla Grabarczyka.
 16 min.
Lijewski! Mamy dwie bramki przewagi.
 15 min.
Węgrzy gubią piłkę. Wiśniewski rusza z kontrą, ale dał się osaczyć rywalom. Zatrzymał więc akcję i ruszamy z atakiem pozycyjnym.
 15 min.
Lijewski fantastycznie podaje na koło do Bartosza Jureckiego. Obrót i pierwsze prowadzenie biało-czerwonych w meczu!
 14 min.
Szmal! Świetnie broni dzisiaj Polak. Teraz my znowu atakujemy.
 13 min.
Niestety gubimy w ataku i ruszają rywale.
 13 min.
L. Nagy nie trafia w światło bramki! Ruszamy do ataku.
 12 min.
Lijewski! Trochę szczęśliwie, po bloku bramkarza, ale jest czwarta bramka.
 11 min.
Dobre rozegranie Węgrów do skrzydła. Ivancsik łatwo pokonał Szmala.
 10 min.
Kubisztal wyrównuje! Madziarzy mieli sygnalizację gry pasywnej i musieli szybko skończyć akcję, co im się nie udało.
 9 min.
Fantastyczny rzut Bieleckiego z dystansu.
 9 min.
Gubimy piłkę w ataku i rywale ruszają z kontrą. Trzeci gol.
 8 min.
Dwie minuty kary dla jednego z Węgrów. Osiem minut meczu i dopiero trzy bramki - obie drużyny są zabójcze w obronie.
 7 min.
L. Nagy bezlitośnie wykorzystuje przewagę w polu - rzuca z dystansu i pokonuje Szmala.
 7 min.
Dwie minuty kary dla Michałą Jureckiego. Szkoda.
 6 min.
Żółta kartka dla Schucha.
 5 min.
No wreszcie! Orzechowski wykorzystuje rzut karny.
 5 min.
Żółta kartka dla L. Nagy i rzut karny.
 4 min.
Trzeci nieudany atak Polaków. Na szczęście Szmal znowu broni!
 4 min.
Orzechowski nie trafia z dystansu. Na szczęście rywale nie wykorzystali tego i znowu mamy piłkę.
 3 min.
Nagy zdobywa pierwszą bramę w meczu.
 2 min.
Żółta kartka dla Kubisztala.
 2 min.
Kubisztal niestety zaczyna od pomyłki z 7 metrów.
 1 min.
Rzut karny dla Polaków na początek.
 1 min.
Gramy.
 21:26
Hymn biało-czerwonych już za nami. Za chwilę początek meczu!
Polacy na mecz 1/8 finału mistrzostw przenoszą się z Saragossy do Barcelony. Tam zmierzą się z drużyną narodową Węgier, która w grupie D zajęła trzecie miejsce. Węgrzy w fazie grupowej ulegli tylko Hiszpanii i Francji - oba zespoły są zaliczane do faworytów mistrzostw. Na ostatniej olimpiadzie - w Londynie - nasi dzisiejsi przeciwnicy zajęli 4. miejsce.

Wygrana z pewnością jest dzisiaj możliwa, ale tylko jeżeli Polacy zaprezentują maksimum swoich możliwości. Wymogiem będzie równa gra. Biało-czerwonym nie mogą się zdarzać momenty przestoju takie jak w meczu z Koreą Południową, gdy w drugiej połowie zdecydowanie słabszy rywal potrafił nas zdominować i odrobić straty punktowe.

Polacy - jeżeli wygrają - w ćwierćfinale zmierzą się z Danią, która pokonała w Saragossie Tunezję 30:23. Duńczycy to niezwykle utytułowani szczypiorniści - wicemistrzowie świata sprzed dwóch lat i mistrzowie Europy z zeszłego roku.