PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej i Tunezja wygrywają

PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej i Tunezja wygrywają (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała 2:1 Togo w pierwszym meczu grupy D. W drugim dzisiejszym spotkaniu Tunezja pokonała Algierię 1:0.
Popularne "słonie" objęły prowadzenie już w ósmej minucie meczu - wtedy bramkarza Togo pokonał Yaya Toure. Zawodnicy Togo nie przestraszyli się jednak wyładowanej gwiazdami europejskiej piłki drużyny i wzięli się za odrabianie strat.

Ta sztuka im się udała w 46. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Jonathan Ayite. WKS nie miało jednak zamiaru tracić punktów w pierwszym turniejowym spotkaniu. W 88. minucie bramkę na wagę trzech punktów dla Iworyjczyków zdobył Gervinho.

Swoje spotkanie - rzutem na taśmę - wygrali również Tunezyjczycy, którzy grali z Algierczykami. Do 90. minuty meczu utrzymywał się bezbramkowy remis. Tuż po rozpoczęciu doliczonego czasu gry bramkę dla Tunezji strzelił jednak Youssef Msakni.