Valencia - Real Madryt

Angel di Maria walczy o piłkę (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Valencia zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Realem Madryt w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Copa del Rey. Wynik meczu otworzył w 43. minucie spotkania Karim Benzema. W 52. minucie wyrównał Tino Costa. "Królewscy" zakończyli spotkanie w dziewiątkę - czerwoną kartkę obejrzeli Fabio Coentrao oraz Angel Di Maria. W półfinale mistrzowie Hiszpanii zmierzą się z Malagą lub FC Barceloną.
Dzisiejszy mecz to już trzecia potyczka obu klubów w ostatnim czasie. Poprzednie oba wygrała drużyna z Madrytu. Imponująca była wygrana zwłaszcza w lidze w weekend - "Królewscy" wbili Valencii 5 bramek i to tylko w pierwszej połowie. W drugiej już nie strzelali, ale tak naprawdę przecież nie musieli.

Wcześniej oba kluby zagrały w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. To spotkanie Real wygrał 2:0, ale mecz był znacznie bardziej wyrównany, a Valencia powinna była zdobyć przynajmniej jedną bramkę.

Zdecydowanym faworytem będą dzisiaj oczywiście Los Blancos. Wydaje się, że Valencia może mieć wieczorem jakieś szanse tylko jeżeli "Królewscy" po swojej efektownej wygranej w lidze rywala dzisiaj po prostu zlekceważą. To jednak mało prawdopodobny scenariusz. Poza tym, czy podłamani porażkami piłkarze Valencii potrafili by z tego skorzystać?

Zwycięzca dwumeczu w półfinale Copa del Rey zmierzy się z lepszym zespołem z pary FC Barcelona - Malaga. Ku zaskoczeniu katalońskich kibiców wciąż nie wiadomo kto w tej parze ma większe szanse na awans. W pierwszym meczu na Camp Nou doszło do sensacyjnego remisu 2:2.