Polska - Rumunia

Polscy ligowcy podczas meczu z Macedonią (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Ligowa reprezentacja Polski pokonała reprezentantów ligi rumuńskiej 4:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Maladze. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Dla biało-czerwonych dwa razy strzelił Teodorczyk, a po jednym trafieniu dołożyli Pawłowski i Łukasik. Honorowe trafienie dla Rumunów zanotował po koszmarnym błędzie Słowika Grozav. W przyszłym tygodniu kadra Fornalika - już w najmocniejszym składzie - zmierzy się z Irlandią.
Mecz z Rumunią - tak jak z Macedonią - odbywa się poza oficjalnym terminem FIFA. Dlatego nie wezmą w nim udziału najlepsi polscy piłkarze występujący w ligach zachodnich - w nich bowiem nie ma przerwy zimowej. Polscy ligowcy za to wciąż pauzują - i to oni wezmą udział w spotkaniu z Rumunią.

Dla trenera Fornalika ten mecz to tylko przystanek na drodze do większych wyzwań. Już szóstego lutego - w oficjalnym terminie FIFA i w najmocniejszym składzie - Polacy zagrają z Irlandczykami w Dublinie. Kolejnym przeciwnikiem będzie Ukraina, ale z nią już zagramy o punkty.

Eliminacje do brazylijskiego mundialu wkraczają w decydującą fazę. Ewentualne zwycięstwo nad Ukrainą przyniesie polskiej kadrze dwie korzyści. Pierwsza to kolejne trzy punkty, które pozwolą się nam zrównać z Anglikami w tabeli ("Synowie Albionu" rozegrali jedno spotkanie więcej do tej pory i mają o trzy oczka więcej). Ewentualna wygrana sprawi również, że z marzeniami o mundialu pożegna się jeden z rywali - właśnie Ukraina, która od początku eliminacji radziła sobie nadzwyczaj słabo.

Czy któryś z piłkarzy występujących w ekstraklasie przekona do siebie Fornalika na tyle, aby grać również w meczach o stawkę? Dowiemy się tego w sobotni wieczór.