Agnieszka Radwańska - Wiktoria Azarenka

Agnieszka Radwańska (fot. Chen Shaojin / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska znów nie dała rady Wiktorii Azarence - Polka walczyła, ale Białorusinka była w tym meczu dla niej po prostu za mocna. Radwańska przegrała półfinał turnieju WTA w Dausze w dwóch setach (3:6, 3:6).
Radwańska ostatni raz wygrała z Azarenką w 2011 roku podczas turnieju rozgrywanego w Tokio. Przy okazji kolejnych spotkań zawsze lepsza była Białorusinka - w tym m.in. podczas ubiegłorocznego półfinału turnieju WTA w Dausze (Azarenka wygrała w dwóch setach - 6:4, 6:2). Nie jest tajemnicą, że Polce gra się ciężko z silnymi fizycznie rywalkami - a Azarenka należy właśnie do takich tenisistek (podobnie jak Serena Williams - drugi koszmar Isi). Jeśli jednak Radwańska chce wreszcie wspiąć się na szczyt rankingu WTA (obecnie jest czwarte) - musi zacząć wygrywać z Białorusinką.

Azarenka półfinałowy mecz turnieju WTA w Dausze na pewno potraktuje poważnie - jeśli bowiem odpadłaby w półfinale, a Serena Williams wygrałaby turniej, wówczas obie zawodniczki zamienią się miejscami w rankingu. Azarenka będzie na pewno chciała uniknąć takiego scenariusza - co sprawia, że można przypuszczać, iż na korcie 16 lutego da z siebie wszystko. Czy to wystarczy, by po raz kolejny pokonać Radwańską?