Tomas Berdych - Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (fot. PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale turnieju w Marsylii 3:6, 7:6, 3:6 z Tomasem Berdychem. Polakowi ani razu nie udało się przełamać rywala z Czech.
Janowicz pokonał we czwartek Benneteau w dwóch setach. Pierwszy był wyrównany, a rozstrzygnął go tie-break, którego Polak wygrał... do zera. To była tylko zapowiedź lepszej gry w drugiej partii. Polak wygrał drugiego seta 6:3 i całe spotkanie 2:0.

Dzisiaj łodzianin zmierzy się z rozstawionym w Marsylii z numerem jeden Tomasem Berdychem.

Obaj tenisiści jeszcze nigdy ze sobą nie rywalizowali, faworytem będzie oczywiście Czech. Janowicz, jeżeli chce wygrać, musi uważać na własne błędy. A najlepiej, żeby zagrał tak jak pod koniec zeszłego roku w Paryżu. Polak pokazał wtedy jak wygrywać z tenisistami z pierwszej dziesiątki rankingu ATP - Andym Murrayem oraz Janko Tispareviciem.