Legia Warszawa - GKS Bełchatów

Jakub Koseck oddaje strzał podczas jesiennego meczu z Bełchatowem (fot. MARIUSZ PALCZYNSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z GKS-em Bełchatów w meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lider tabeli w dwóch spotkaniach na wiosnę zdobył jeden punkt.
Legia Warszawa, przez wielu ogłoszona mistrzem jeszcze w środku zimy, zaliczyła w Kielcach w zeszły weekend zimny prysznic. Zawodnicy Korony mecz "wybiegali", zostawili na boisku serce - to wystarczyło, aby wygrać z faworyzowaną Legią 3:2. Na tygodniu "Wojskowi" radzili sobie już lepiej - efektownie wygrali z Olimpią Grudziądz 4:1 w Pucharze Polski. Trzeba jednak zauważyć, że podopieczni Jana Urbana grali efektownie tylko 45 minut. W pierwszej połowie mistrzowie jesieni grali chimerycznie i do szatni zeszli... przegrywając z pierwszoligowcem 0:1. W drugiej odsłonie meczu, po zapewne małym wstrząsie w szatni, było już lepiej - "Wojskowi" ustawili gości w szeregu dzięki czterem bramkom.

Dzisiaj stołeczna drużyna ma szansę na pierwszą ligową wygraną na wiosnę. Na Łazienkowską przyjeżdża rywal być może nawet słabszy od Olimpii - GKS Bełchatów. Bełchatowska drużyna zdobyła w tym sezonie zaledwie siedem punktów, jest ostatnia w tabeli i najprawdopodobniej spadnie do I ligi.

Ewentualna wygrana pozwoli Legionistom odkuć się za stratę z zeszłego tygodnia. W poprzedniej kolejce Lech Poznań efektownie rozbił Ruch Chorzów 4:0 i doskoczył do Legii na zaledwie jeden punkt. Wczoraj "Kolejorz" mógł zostać chociaż na chwilę liderem - ale sensacyjnie przegrał z wyprzedaną zimą Polonią 0:1. Legia może więc znowu uciec Lechowi w tabeli.