Tottenham - Inter Mediolan

Gareth Bale przy piłce (fot. Marc Atkins / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Tottenham pokonał na własnym obiekcie 3:0 (2:0) Inter w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Strzelanie rozpoczął już w szóstej minucie Gareth Bale. Drugą bramkę w 18. minucie strzelił Gylfi Sigurdsson. Wynik meczu ustalił w 53. minucie Jan Vertonghen. Tottenham zasłużenie pokonał Inter i jest faworytem do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Tottenham rośnie w siłę z każdym meczem. Popularne "Koguty" nie przegrały w Premier League już od dwunastu spotkań i do drugiego w tabeli Manchesteru City tracą już tylko pięć punktów. W ostatniej kolejce - w derbach Północnego Londynu - Tottenham pokonał Arsenal 2:1. Jedną z bramek - jak zwykle - zdobył Gareth Bale.

Walijczyk rozwija się w niesamowitym tempie. Najbardziej zainteresowany jego wykupieniem z Tottenhamu jest Real Madryt. Spekuluje się, że "Królewscy" mogliby za Bale'a zapłacić nawet 70 mln euro. W tym sezonie piłkarz zdobył już w Premier League 16 bramek - ustępuje tylko Luisowi Suarezowi z Liverpoolu i Robinowi van Persiemu z Manchesteru United.

W gorszej sytuacji jest zajmujący czwarte miejsce w Serie A Inter Mediolan. Nerazzurri grają w tym sezonie w kratkę. Potrafią z jednej strony zremisować z Milanem, który ograł 2:0 FC Barcelonę, a z drugiej przegrać z Fiorentiną 1:4.