FC Barcelona - Rayo Vallecano

Messi podczas spotkania przeciwko Rayo (fot. Enrique de la Fuente/Agencia LOF / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona pokonała 3:1 (2:1:) Rayo Vallecano w meczu 28. kolejki Primera Division. Wynik otworzył David Villa w 25. minucie. Kolejne bramki dla Dumy Katalonii zdobył Lionel Messi - w 40. i 57. minucie. Honorowe trafienie dla Rayo Vallecano zanotował w 70. minucie Raul Tamudo.
Wydawało się, że to już koniec wielkiej Barcelony. Po porażce z Milanem i dwóch przegranych z Realem wielu twierdziło, że Duma Katalonii już nie wróci do gry sprzed lat. Wszystko zmienił mecz rewanżowy z Milanem. Blaugrana efektownie pokonała rywali 4:0 i udowodniła wszystkim, że pogłoski o końcu zespołu z Barcelony były zdecydowanie przedwczesne.

Dzisiaj na Camp Nou przyjeżdża dla FC Barcelony rywal wygodny - Rayo Vallecano. Zespół z Madrytu zajmuje w lidze dziewiąte miejsce, ale w Primera Division są tylko cztery drużyny, które straciły więcej bramek. Jesienią FC Barcelona rozbiła Rayo aż 5:0 - i to na wyjeździe.

Dzisiejsze spotkanie to być może ostatnie, w którym Jordi Roura występuje w funkcji pierwszego trenera Dumy Katalonii. Po wygranej z Milanem Roura powiedział mediom, że za "kilka dni" powinien wrócić pierwszy trener Barcelony, Tito Vilanova. Roura prowadził zespół z różnym szczęściem, ale trzeba jednak przyznać, że utrzymał przewagę w tabeli i wprowadził zespół do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów - a to chyba najważniejsze cele dla Katalończyków w tym sezonie.