Serena Williams - Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (fot. Chaz Niell / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała 0:2 (0:6, 3:6) z Sereną Williams w półfinale turnieju WTA w Miami. Polka nie obroni zeszłorocznego tytułu.
Polka będzie musiała zagrać jedno z najlepszych spotkań w swoim życiu, jeżeli chce sobie poradzić z utytułowaną Amerykanką. Na szczęście Agnieszka Radwańska ma skąd czerpać wzorce - wystarczy sięgnąć pamięcią rok wstecz, kiedy Agnieszka Radwańska w Miami wygrała, a w finale pokonała grającą siłowy tenis Marię Szarapową.

W tym roku w Miami Agnieszka Radwańska nie błyszczy jednak formą. Nie potrafi wygrać meczu bez straty seta - tak było w spotkaniach z Magdaleną Rybarikovą, Sloane Stephens i Kirsten Flipkens. Znacznie lepiej idzie Serenie Williams. Amerykanka oddała w Miami tylko jeden set - w meczu z Dominiką Cibulkovą.

Krakowianka broni w Miami tytułu z zeszłego roku. Ewentualna porażka w półfinale - lub w finale - będzie kosztować Polkę utratę wielu punktów w rankingu WTA.