Polonia Warszawa - Legia Warszawa

Jakub Kosecki i Adam Pazio (fot. newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa wygrała derbowe spotkanie z Polonią Warszawa 2:1 (0:0). Bramki dla Legionistów zdobyli Danijel Ljuboja w 52. minucie oraz Dominik Furman w doliczonym czasie gry. Honorowe trafienie dla Polonii zanotował Łukasz Piątek w 86. minucie.
Faworyt tego spotkania niestety jest znany - to oczywiście Legia Warszawa. Różnica w tabeli wynosząca tylko osiem punktów nie oddaje przepaści, która powstała pomiędzy oboma klubami w przerwie zimowej. Czwarta w tabeli Polonia, nękana problemami finansowymi, musiała wypuścić z drużyny swoich najlepszych piłkarzy. Obecnie zespół Piotra Stokowca w niczym nie przypomina ofensywnie usposobionej drużyny z rundy jesiennej.

Na problemach Czarnych Koszul wzmocniła się zwłaszcza... Legia. Szeregi Wojskowych zimą zasilili Władimir Dwaliszwili oraz Tomasz Brzyski. Do zespołu dołączył również Tomasz Jodłowiec, który jeszcze w zeszłym sezonie grał dla Polonii. Żaden z tych piłkarzy nie ma co liczyć na ciepłe przyjęcie na Konwiktorskiej. Piłkarze zresztą również nie zamierzają tworzyć nerwowej atmosfery. Dwaliszwili już zapowiedział, że jeżeli strzeli bramkę, celebrować jej zdobycia nie będzie.

Prawdopodobnie największym atutem Polonii będzie dzisiaj własne boisko. Ostatni raz Legia pokonała lokalnego rywala na jej terenie w 2006 roku. Od tamtej pory Legioniści nie znaleźli sposobu na Polonistów. W zeszłym sezonie Legia na stadionie Polonii prowadziła, ale po przerwie najpierw wyrównał... Tomasz Jodłowiec, a później gola na wagę trzech punktów zdobył Edgar Cani.