Chelsea - Manchester United

David Luiz i Danny Welbeck walczą o piłkę (fot. Philip Oldham / COLORSPORT / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chelsea pokonała 1:0 (0:0) Manchester United i awansowała do półfinału Pucharu Anglii. Jedyną bramkę zdobył w 49. minucie Demba Ba. The Blues w półfinale zagrają z drugą drużyną z Manchesteru - City.
W Pucharze Anglii - rozgrywanym od dekad według tych samych zasad - nie ma spotkań rewanżowych. Spotkanie z 10 marca na Old Trafford miało być jedyne. "Czerwone Diabły" tamten pojedynek rozpoczęły fenomenalnie - już w piątej minucie bramkę zdobył Hernandez, a sześć minut później Cecha pokonał Rooney. Około 30. minuty stała się jednak dla kibiców gospodarzy rzecz niezrozumiała - wicemistrzowie Anglii dosłownie stanęli w miejscu, a The Blues ruszyli do ataku. Bramki Hazarda i Ramiresa z drugiej połowy sprawiły, że konieczne stało się rozegranie rewanżu - tym razem na Stamford Bridge.

Oba zespoły mają bardzo napięty terminarz - zaledwie dwa dni temu grały w Premier League. Manchester United na wyjeździe wymęczył wygraną 1:0 z Sunderlandem, a Chelsea przegrała w Southampton 1:2. Żaden z klubów nie grał jednak w optymalnym składzie - właśnie z powodu dzisiejszej potyczki. Chelsea na dodatek we czwartek musi grać w Lidze Europy. To stawia podopiecznych Rafy Beniteza w ekstremalnie trudnej sytuacji.

Chelsea ma problem zresztą nie tylko z kalendarzem, ale i ze składem. Nie jest pewny udział w dzisiejszym spotkaniu rozgrywającego The Blues, Juana Maty. Hiszpan zmaga się z przeziębieniem, które wyeliminowało go z sobotniego meczu.