NA ŻYWO: Greuther Fuerth - Borussia Dortmund

Greuther Fuerth - Borussia Dortmund. Relacja minuta po minucie (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Borussia Dortmund pokonała Greuther Fuerth 6:1 (5:0) w meczu wyjazdowym 29. kolejki Bundesligi. Po dwie bramki dla gości zdobyli Gundogan i Goetze, a po jednej dołożyli Błaszczykowski i Lewandowski. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Prib.
Jesienią Borussia Dortmund na własnym terenie ograła Greuther Fuerth 3:1, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Było to pierwsze spotkanie obu drużyn w historii - dzisiejsi gospodarze są beniaminkiem. Sobotni mecz najprawdopodobniej będzie też... ostatnim, przynajmniej na jakiś czas. Greuther Fuerth zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest już prawie pewne, że spadnie.

W Dortmundzie bardziej niż dzisiejszym spotkaniem - zwłaszcza, że Bayern zapewnił sobie już mistrzostwo Niemiec - żyją ćwierćfinałowym dwumeczem Ligi Mistrzów z Malagą i losowaniem półfinałów. Po wydrapanym w ostatniej chwili awansie w szwajcarskim Nyonie zespół z Westfalii poznał kolejnego rywala w europejskich pucharach - Real Madryt.

Trener Juergen Klopp musi zadbać, aby jego podopieczni zapomnieli dzisiaj o "Królewskich" chociaż na 90 minut. Rozkojarzenie może ich sporo kosztować - w tym sezonie beniaminkowi uległo m.in... Schalke 04.