NA ŻYWO: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

Kadr z meczu Pogoń - Legia (fot. DAWID ANTECKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa wygrała 3:1 (0:1) z Pogonią Szczecin w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik meczu otworzył w 11. minucie Bartosz Ława. Legioniści strzelali po przerwie. Najpierw rzut karny w 54. minucie wykorzystał Ivica Vrdoljak, następną jedenastkę cztery minuty później na bramkę zamienił Wladimer Dwaliszwili. Gości dobił w 75. minucie Tomasz Brzyski.
Do Warszawy razem z Pogonią wraca Dariusz Wdowczyk - wieloletni zawodnik i trener Legii, ostatni, który dał jej mistrzostwo. Szkoleniowiec zespołu ze Szczecina zarzeka się, że jego drużyna wywalczy dzisiaj trzy punkty, ale liczby nie kłamią - wiosną nie ma gorszej drużyny w ekstraklasie od Pogoni. Portowcy nie wygrali już od ośmiu spotkań z rzędu. Po przerwie zimowej lepiej punktuje i Podbeskidzie Bielsko-Biała, i GKS Bełchatów, czyli spadkowicze.

Równie istotna co rywalizacja na boisku będzie dzisiaj zabawa na trybunach. Mecz Legii i Pogoni to dla sympatyków obu klubów mecz przyjaźni. Na Łazienkowskiej 3 na pewno będzie dzisiaj głośno - bez względu na wydarzenia na boisku.

Faworytem jest oczywiście Legia. Za Wojskowymi przemawia i sytuacja w tabeli, i historia. Pogoń na Legii nie wygrała od dokładnie... 30 lat.