NA ŻYWO: Jerzy Janowicz - Roger Federer

Jerzy Janowicz (fot. Gilberto Carbonari / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał z Rogerem Federerem 4:6, 6:7 (2:7) w ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie. Polak nie przestraszył się utytułowanego rywala, a w drugim secie nawet go przełamał i miał piłkę setową. Federer górował nad Polakiem jednak doświadczeniem i ostatecznie wygrał spotkanie bez straty seta.
Łodzianin - tak jak jesienią w Paryżu - po kolei pokonuje teoretycznie lepszych od siebie tenisistów. W II rundzie pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę bez straty seta, wczoraj w 1/8 finału singla pokonał Richarda Gasqueta 2:1. Obaj Francuzi są sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce rankingu ATP.

Dzisiaj Janowicz zmierzy się z prawdziwym rywalem wagi ciężkiej - Szwajcarem Rogerem Federerem. Przez wielu uważany za najlepszego tenisistę w historii Federer w Rzymie nie przegrał jeszcze nawet seta i to on będzie absolutnym faworytem w meczu z Polakiem.

Janowicz doświadczenie z rywalami tej klasy jednak ma - w zeszłym roku Paryżu pokonał Andy'ego Murraya. Czy dzisiaj znowu wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności? Federer o Polaku wypowiadał się w samych superlatywach. Zapowiedział, że skupi się na własnych podaniach i spróbuje ukraść coś "Jerzykowi" przy returnie.