NA ŻYWO: Mołdawia - Polska

Maciej Rybus (fot. MICHAL CHWIEDUK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią 1:1 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Błaszczykowski. Wyrównał Sidorenco. Polacy mają już tylko matematyczne szanse na awans na przyszłoroczny mundial.
Po marcowej porażce w słabym stylu z Ukrainą na Stadionie Narodowym Polaków w meczu z Mołdawią interesują tylko trzy punkty. Wtedy doskoczymy do pierwszej w grupie Czarnogóry na trzy punkty. Jednak w razie porażki szanse biało-czerwonych będą już tylko - jak zwykle - matematyczne.

Sen z powiek Waldemarowi Fornalikowi, który być może gra dzisiaj o swoją pracę, spędza zestawienie wyjściowej jedenastki. Mecz z Liechtensteinem na pewno nie dał selekcjonerowi żadnych odpowiedzi, a z powodu kontuzji w zespole nie ma aż trzech podstawowych obrońców - Łukasza Piszczka, Kamila Glika i Damiena Perquisa. Zabraknie również Ludovica Obraniaka, który zrezygnował z gry w reprezentacji. Można być jego krytykiem, ale trzeba trzeźwo zauważyć, że polska drużyna poważnego meczu bez Obraniaka nie grała od bardzo dawna. Jego nieobecność to nowa sytuacja dla kadrowiczów.

Mołdawia to 134. drużyna rankingu FIFA. Polska jest ponad dwa razy wyżej, "aż" na 65. lokacie. Ktoś mógłby pomyśleć, że czeka nas łatwy i przyjemny mecz. Wystarczy sobie jednak przypomnieć spotkanie z jeszcze słabszym Liechtensteinem, aby stracić pewność siebie. We wtorek Polacy nie potrafili rywalom strzelić bramki przez całą pierwszą połowę. Przypomnijmy również, że lider grupy, Czarnogóra, w Kiszyniowie strzelił tylko jedną bramkę - w 87. minucie.