NA ŻYWO: Brazylia - Meksyk

Neymar (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Brazylia pokonała Meksyk 2:0 (1:0) i pozostaje niepokonana w Pucharze Konfederacji. Gole dla Canarinhos strzelali Neymar w 9. minucie i Jo w doliczonym czasie gry.
Wydaje się, że reprezentacja Brazylii - po kilku latach marazmu - wreszcie budzi się do życia. W kraju kawy nie wystarczy dobrze grać w piłkę - kibice wymagają również efektownego stylu gry.

Brazylijczycy po dominacji futbolowej w latach dziewięćdziesiątych i na początku obecnego wieku dali się wyprzedzić w sztuce piłkarskiej państwom europejskim. Canarinhos powoli jednak znowu zaczynają tworzyć wielki zespół. Pokazali to przed turniejem, kiedy rozbili Francję, udowodnili to również w meczu otwarcia Pucharu Konfederacji, kiedy łatwo ograli Japonię 3:0. Neymar, kreowany na gwiazdę latynoskiej piłki, potrzebował zaledwie trzech minut, aby udowodnić swoją wartość i pięknym strzałem z woleja zdobyć pierwszego gola turnieju.

Meksykanie do dzisiejszego meczu przystępują po porażce z Włochami 1:2. Reprezentacja Meksyku - choć w przekroju całego spotkania była znacznie słabsza od Squadra Azzurra - długo utrzymywała wynik remisowy. O porażce zadecydowała jednak odrobina szaleństwa w wykonaniu Mario Balotellego pod koniec meczu. El Tri, jeżeli myślą o dobrym wyniku w Pucharze Konfederacji, muszą dzisiaj spróbować powalczyć o trzy punkty. To może być dla nich jednak bardzo trudne.

Spotkanie odbędzie się na Estádio Governador Plácido Castelo - jednej z wielu brazylijskich aren przebudowanej pod kątem przyszłorocznych mistrzostw. Trybuny tego obiektu mieszczą niespełna 60 tysięcy osób - i na pewno będzie tam dzisiaj komplet.