NA ŻYWO: Radek Stepanek - Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (fot. Andrzej $zkocki Szkocki / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Radka Stepanka i awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. Pierwszego seta Polak wygrał 6:2, w drugim przy stanie 5:3 dla Janowicza czeski tenisista z powodu kontuzji skreczował.
Janowicz w pierwszej rundzie poradził sobie łatwo i ograł osiemnastoletniego Edmunda w trzech setach 6:2, 6:2, 6:4. Dzisiaj przed Polakiem wyzwanie znacznie większe - mecz z preferującym techniczny tenis Radkiem Stepankiem.

34-letni czeski tenisista - obecnie 48. w rankingu - najwyżej sklasyfikowany był na ósmej pozycji. Jest całkowitym przeciwieństwem Polaka - gra technicznie, lubi trawiaste korty. Janowicz fanem gry na trawie nie jest - pokazał to chociażby w Halle, gdzie przegrał w pierwszej rundzie z nieznanym szerzej Bośniakiem Mirzą Basicem.

Janowicz zagra w środę jako pierwszy na korcie dwunastym. Jego mecz powinien rozpocząć się więc dosyć punktualnie.