NA ŻYWO: Agnieszka Radwańska - Mathilde Johansson

Agnieszka Radwańska (fot. ZUMA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Mathilde Johansson 6:1, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Mecz rozgrywany na korcie centralnym przerwał deszcz i organizatorzy turnieju musieli rozsunąć dach.
Tegoroczny Wimbledon jest zaskakujący. Z powodu urazów lub przegranych spotkań z turniejem pożegnało się już wielu kandydatów do zwycięstwa: Roger Federer, Rafael Nadal, Sara Errani, Maria Szarapowa, Wiktoria Azarenka. Na trawiastych kortach w Londynie Agnieszka Radwańska - jeżeli nie chce podzielić losu koleżanek z pierwszej dziesiątki rankingu - nie może sobie pozwolić na zlekceważenie rywalki.

Krakowianka zagra dzisiaj z Francuzką Mathilde Johansson. Obecnie jest ona notowana na 98. miejscu w rankingu WTA, w pierwszej rundzie pokonała w trzech setach Timeę Babos.

Polka zagra w drugim dzisiejszym spotkaniu na korcie głównym - po zakończeniu meczu pomiędzy Juanem Martinem del Potro orz Kanadyjczykiem Jessem Levinem.