NA ŻYWO: Legia Warszawa - The New Saints FC

Zawodnicy Legii Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała 1:0 (0:0) The New Saints FC i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył Wladimir Dwaliszwili. "Wojskowi" w trzeciej rundzie zmierzą się z norweskim Molde FK.
Pierwszy mecz - przed tygodniem - "Wojskowi" wygrali w walijskim Wrexham 3:1 i praktycznie zapewnili sobie awans do trzeciej rundy eliminacji LM. Z początku nie było jednak tak różowo - po pierwszej połowie Legia przegrywała 0:1. Grę podopiecznych Jana Urbana odmieniło wejście po przerwie na murawę Michała Kucharczyka i Dominika Furmana.

Tego pierwszego dzisiaj na pewno na boisku zabraknie. Kucharczyk wreszcie odbudował formę, w dwóch meczach zdobył trzy bramki. W ligowym meczu z Widzewem skrzydłowy Legii przy próbie zdobycia hat-tricka nabawił się jednak kontuzji mięśnia uda i nie zagra przez miesiąc. To wielka strata dla zespołu Jana Urbana. Oprócz Kucharczyka do gry nadal nie są gotowi Marko Suler, Henrik Ojamaa oraz Inaki Astiz. Zabraknie również Janusza Gola, który przebywa na testach w rosyjskim Amkarze Perm.

Mimo tych strat faworytem meczu i prawie pewniakiem do awansu są Legioniści. Mistrzowie Polski muszą to jednak jeszcze udowodnić na boisku. W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów czeka już Molde FK, które wyeliminowało irlandzki klub Sligo Rovers.