NA ŻYWO: Legia Warszawa - The New Saints FC

NA ŻYWO: Legia Warszawa - The New Saints FC

Zawodnicy Legii Warszawa (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała 1:0 (0:0) The New Saints FC i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył Wladimir Dwaliszwili. "Wojskowi" w trzeciej rundzie zmierzą się z norweskim Molde FK.
 90+3 min.
Koniec. Legia zagra w trzeciej rundzie LM, ale nie oszukujmy się - to był mecz do zapomnienia.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 86 min.
Pięć minut do końca. Legia wywalczyła ten awans z jednej strony łatwo, z drugiej strony... strasznie się to ogląda.
 83 min.
DWALISZWILI! Brzyski podaje mu piłkę ze skrzydła pod samą bramkę, Gruzin uderza... obok słupka.
 82 min.
Williams zmienia Darlingtona. Po chwili Radović strzela w samo okienko, ale Harrison broni.
 81 min.
Teraz okazja dla Legii! Furman dostaje podanie od Brzyskiego w pole karne, z pięciu metrów nie zdobywa gola! Futbolówka minęła golkipera, ale wybił ją w ostatniej chwili jeden z Walijczyków.
 80 min.
Ależ okazja dla Walijczyków! Kuciak przypadkowo podał do jednego z rywali! Ten jednak źle przyjął piłkę, chociaż był w polu karnym Legionistów.
 79 min.
Ósmy rzut rożny Legii. Walijczycy łatwo wybijają piłkę.
 75 min.
Brzyski zastępuje Żyrę - komplet zmian w Legii.
 73 min.
Kuciak! Ostre dośrodkowanie w pole karne Legii, ale nikt nie dotknął piłki, ta poleciała w stronę bramki! W ostatniej chwili odbił ją Kuciak.
 72 min.
Draper zmienia Wilde'a.
 71 min.
Saganowski bramki dzisiaj nie strzeli. Zastępuje go Helio Pinto.
 69 min.
FURMAN! Z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę.
 68 min.
Żółte kartki dla Bakera i Darlingtona.
 66 min.
SAGANOWSKI! Co za zmarnowana okazja! Żyro doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym i wbił ją przed bramkę. Saganowski z kilku metrów trafił prosto w golkipera.
 65 min.
Rzeźniczak melduje się na boisku. Zmienia Vrdoljaka.
 61 min.
Groźnie po rzucie rożnym! Krótkie rozegranie i ostra wrzutka. Kuciak w ostatniej chwili wybił piłkę.
 60 min.
Rzut wolny dla Walijczyków z 17 metrów. Seargeant uderza po murze, będzie rzut rożny.
 58 min.
Seargeant uderza z dystansu - Kuciak pewnie łapie. To jedna z niewielu akcji Walijczyków.
 57 min.
Finley zmienia Fraughana.
 56 min.
Rzut wolny dla Legii. Uderza Saganowski - ponad murem, ponad bramką.
 53 min.
Świetna piłka ze środka boiska za linię obrony od Radovicia. Dwaliszwili przyjął futbolówkę w biegu i sam na sam pokonal Harrisona.
 53 min.
GOOOOOOOOOOOL! DWALISZWILI!
 52 min.
Radović! Dobra okazja. Przyjął piłkę na linii pola karnego, obrócił się z futbolówką i uderzył. W sam środek bramki.
 50 min.
Minimalizm ze strony Legii Warszawa w dzisiejszym spotkaniu jest po prostu przerażający.
 47 min.
Groźna okazja gości - długa piłka, wejście jednego z Walijczyków i odegranie spod linii końcowej pod bramkę. Na miejscu był jednak Wawrzyniak, który wybił piłkę.
 46 min.
Wracamy do gry i czekamy na bramki!
 45+1 min.
Przerwa. Bramek nie ma, emocji nie ma.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę. Szkoda, że aż tyle - Legioniści zawodzą.
 41 min.
Strzał rozpaczy? Furman uderza z 30 metrów. Efekt wiadomy.
 38 min.
Krótka przerwa w grze po urazie jednego z Walijczyków. Wawrzyniak próbuje oddać piłkę bramkarzowi i... trafia w okolice narożnika boiska. Golkiper do piłki nie zdążył.
 35 min.
DWALISZWILI! ALEŻ OKAZJA! Po kolejnym dośrodkowaniu uderzył głową idealnie - po koźle, przy słupku. Ale bramkarz Walijczyków idealnie sparował jego uderzenie.
 34 min.
Korner dla Legii. Ostre dośrodkowanie Furmana, gospodarze wybijają piłkę w górę. Ta nagle spada tuż pod bramką. Saganowski uderzył głową, trafił w rywala.
 32 min.
Legionistom brakuje na boisku dwóch osób. Patryka Mikity i Michała Kucharczyka. Kto by się spodziewał...
 30 min.
Pół godziny za nami. Legia zawodzi. Ale na szczęście nie straciła bramki.
 27 min.
Strzał Dwaliszwilego zablokowany, po rzucie rożnym głową z kilku metrów uderzał Junior. W stuprocentowej sytuacji... nie trafił.
 26 min.
Posiadanie piłki - ponad 60 proc. na korzyść Legii. Ale wynika z tego coraz mniej.
 23 min.
Jan Urban wydaje się być już zniecierpliwiony. Tylko kibice wciąż niezawodni.
 20 min.
Dwadzieścia minut za nami. Legioniści próbują zrobić to po wyspiarsku - zasypują rywali dośrodkowaniami.
 17 min.
Po rzucie rożnym żadnego zagrożenia nie było. Ale gospodarze coraz lepiej sobie radzą z gry. Bramka wisi już w powietrzu.
 17 min.
Ależ okazja! Najpierw Saganowski mógł stanąć oko w oko z bramkarzem, ale nie wierzył, że piłka do niego dojdzie, więc zanim ją przejął, dał się wyrzucić do linii końcowej. Napastnik zdecydował się na wycofanie do Radovicia, który po rykoszecie w bramkę nie trafił.
 16 min.
Walijczycy odgryzają się - Spender startuje do ostrej wrzutki. Spóźnia się niewiele - na szczęście dla Legionistów.
 15 min.
I jeszcze jedna okazja "Sagana" - po dośrodkowaniu z lewego skrzydła napastnik uderza głową niecelnie.
 14 min.
Świetna akcja Radovicia, który nawinął obrońcę w polu karnym i spod linii końcowej wyłożył futbolówkę Saganowskiemu. Ten trafił prosto w obrońcę rywali.
 13 min.
Żyro wpada w pole karne i z ostrego kąta uderza w boczną siatkę. Koledzy nie mogą mu tego wybaczyć - czekali na podanie.
 11 min.
Tymczasem okazja dla gości po przechwycie piłki na połowie Legii. Strzał był jednak zbyt słaby, żeby zaskoczyć Kuciaka.
 9 min.
Rzut wolny dla Legionistów z okolic narożnika boiska. Żyro dogrywa jednak zdecydowanie za nisko - goście od razu wybijają.
 6 min.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza Jodłowiec. Bardzo niecelnie.
 6 min.
Radović! Ale przymierzył z 25 metrów! Harrison wybił na rzut rożny.
 5 min.
Leniwy początek meczu. Trener The New Saints zapowiadał, że jeżeli jego zawodnicy pierwsi strzelą gola to awansują. Na razie Walijczycy niekoniecznie jednak robią coś w tym kierunku.
 2 min.
Atmosfera na trybunach diametralnie inna niż w Walii - głośny doping z Żylety niesie się po stadionie. A przy piłce gospodarze. Tak ten mecz pewnie będzie wyglądał.
 1 min.
Zaczyna Legia.
 20:43
Obie drużyny są już na murawie.

Znamy składy:

Legia Warszawa: Kuciak - Bereszyński, D.Junior, Jodłowiec, Wawrzyniak - Furman, Vrdoljak - Radović, Dwaliszwili, Żyro - Saganowski

The New Saints FC: Harrison, Spender, K. Edwards, Baker, Marriott, Seargeant, Darlington, A. Edwards, Fraughan, Mullan, Wilde
Pierwszy mecz - przed tygodniem - "Wojskowi" wygrali w walijskim Wrexham 3:1 i praktycznie zapewnili sobie awans do trzeciej rundy eliminacji LM. Z początku nie było jednak tak różowo - po pierwszej połowie Legia przegrywała 0:1. Grę podopiecznych Jana Urbana odmieniło wejście po przerwie na murawę Michała Kucharczyka i Dominika Furmana.

Tego pierwszego dzisiaj na pewno na boisku zabraknie. Kucharczyk wreszcie odbudował formę, w dwóch meczach zdobył trzy bramki. W ligowym meczu z Widzewem skrzydłowy Legii przy próbie zdobycia hat-tricka nabawił się jednak kontuzji mięśnia uda i nie zagra przez miesiąc. To wielka strata dla zespołu Jana Urbana. Oprócz Kucharczyka do gry nadal nie są gotowi Marko Suler, Henrik Ojamaa oraz Inaki Astiz. Zabraknie również Janusza Gola, który przebywa na testach w rosyjskim Amkarze Perm.

Mimo tych strat faworytem meczu i prawie pewniakiem do awansu są Legioniści. Mistrzowie Polski muszą to jednak jeszcze udowodnić na boisku. W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów czeka już Molde FK, które wyeliminowało irlandzki klub Sligo Rovers.