NA ŻYWO: Piast Gliwice - Karabach Agdam

Tomasz Podgórski i Marcin Robak (fot. Piotr Charchula / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Piast Gliwice zremisował 2:2 z Karabachem Agdam i pożegnał się z europejskimi pucharami. Po 90. minutach gliwiczanie prowadzili 2:1 i sędzia zarządził dogrywkę, w której bramkę na wagę awansu zdobyli goście z Azerbejdżanu.
Gliwiczanie na wyjeździe przegrali z Karabachem 1:2. Mecz zaczął się dla polskiego zespołu bardzo dobrze, bo od strzelonej bramki, ale gospodarze zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie.

Zawodnicy Piasta nie złożyli jednak broni. Trener Marcin Brosz zapowiedział wręcz walkę o awans i stwierdził, że jego zespół potrafi wyeliminować Karabach. Sprzymierzeńcem jego podopiecznych na pewno będzie dzisiaj pogoda. W Polsce jest zwyczajnie chłodniej niż w Azerbejdżanie o tej porze roku, polscy piłkarze nie są przyzwyczajeni do gry w takich warunkach.

Pomimo porażki na wyjeździe gliwicki zespół może optymistycznie patrzeć w przyszłość dzięki zdobytej na wyjeździe bramce. Dzisiaj - w przypadku wygranej 1:0 - to Piast będzie się cieszył z awansu.