NA ŻYWO: Lechia Gdańsk - Cracovia

Daisuke Matsui (fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news)
W drugim sobotnim meczu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Cracovią 3:1. Wynik meczu otworzył w 8. minucie Marcin Pietrowski. W 25. minucie Edgar Bernhardt doprowadził do remisu pokonując bramkarza strzałem zza pola karnego. Zaraz po przerwie gospodarze po raz kolejny objęli prowadzenie po bramce Piotra Wiśniewskiego. W 84. minucie oglądaliśmy efektowną akcję duetu Matsui - Buzała, która zakończyła się efektownym strzałem pod poprzeczkę.

Lechia ma na koncie pięć punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. W poprzedniej kolejce gdańska drużyna pewnie pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Cracovia znajduje się o jedną pozycję niżej i ma o jeden punkt mniej niż jej sobotni rywal.

Drużyna trenera Michała Probierza, jeśli nie chce stracić kontaktu z czołówką musi wygrać z „Pasami”. Lechia ma bardzo dobrą sytuację kadrową, niepewny jest jedynie występ Marcina Pietrowskiego, więc „Biało-Zieloni” będą mogli zagrać w najsilniejszym składzie. Cracovia także nie ma większych problemów ze zdrowiem piłkarzy. W sobotnim meczu zabraknie tylko zmagającego się z kontuzją Krzysztofa Nykiela. Krakowska ekipa prowadzona przez trenera Wojciecha Stawowego gra coraz pewniej i udowodniła już, że w tym sezonie nie będzie tylko dostarczała punktów silniejszym. Beniaminek w sobotnim meczu nie stoi na straconej pozycji, chociaż za faworytów należy uznać gospodarzy, którzy chcą walczyć o najwyższe cele.