NA ŻYWO: Napoli - Borussia Dortmund

Robert Lewandowski (fot. Promediafoto/ Action Press / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Napoli 2:1 w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Higuain. Następnie na listę strzelców wpisał się Insigne pokonując bramkarza strzałem z rzutu wolnego. W 87. minucie Zuniga zaliczył samobójcze trafienie. Drużyna Juergena Kloppa od 45. minuty grała w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Weidenfeller.
Borussia Dortmund, czyli finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, świetnie rozpoczęła ligowy sezon. Drużyna trenera Juergena Kloppa zanotowała komplet zwycięstw w pięciu kolejkach, jednak przed środowym meczem ma poważne problemy kadrowe. Pod znakiem zapytania stoją występy m.in. Jakuba Błaszczykowskiego i Ormianina Henricha Mchitariana. Wiadomo również, że nie zagrają kontuzjowany od dłuższego czasu Łukasz Piszczek oraz İlkay Gündoğan. Na tym lista nieobecnych w niemieckiej drużynie nie kończy się, bowiem w niedzielę okazało się, że przez kilka tygodni niezdolny do gry będzie kapitan BVB, Sebastian Kehl.

Napoli jest jedną z drużyn, która w tej edycji Ligi Mistrzów może pokrzyżować plany faworytom. Ofensywnie grający zespół trenera Rafaela Beniteza zanotował do tej pory komplet zwycięstw w Serie A. Włoski klub dokonał też solidnych wzmocnień. Z Realu Madryt sprowadzono Gonzalo Higuaina, który zastąpił w roli snajpera Edinsona Cavaniego. Na tym nie skończyły się "hiszpańskie" transfery, ponieważ do Napoli dołączyli również Raul Albiol i Jose Callejon.

Starcie w grupie F można uznać za hit 1. kolejki. Spotkają się dwie drużyny silne kadrowo i prezentujące wysoką formę. Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami, ale mimo wszystko Borussia wydaje się być faworytem tego spotkania.